Ekonomi

Bütün Bankaların Kredi Faiz Oranları

Bankalar günümüzde tüketicilerin çekmek istedikleri kredilerin vadelerine, tutarlarına ve kredi puanlarına göre kredi vermektedir. En uygun banka kredi faizi bulmak şimdi çok daha kolay.

Banka ve finans sektörünün günümüzde çok gelişmesiyle birlikte tüketiciler bütün ihtiyaçlarına göre kredi çekebiliyorlar. Ne kadar para çekmek istediiniz, geri ödeme vadesi, kredi puanınız gibi birçok seçeneğe göre bankaların verdikleri kredi faiz oranları da değişkenlik göstermektedir. Bu seçeneklere göre değişebileceği gibi bütün bankaların kredi faiz oranları farklı olabilir. Bu nedenle aynı tutarda, aynı şartlarda çekmek istediğiniz kredilerin geri ödemeleri bankalara göre farklılık gösterebilmektedir. Kredi türlerine kısaca bakacak olursak:

İhtiyaç Kredileri

Tüketicilerin nakit ihtiyaçları farklılık gösteriyor olsa da bankalar bu ihtiyaçları karşılamak için belirli bir faiz karşılığında kaynak sağlarlar. Diğer kredilere göre ihtiyaç kredilerinin faiz oranları normale göre daha yüksek olmaktadır.

Konut Kredileri

Alacağınız evin yaşına, bedeline ve birçok değişkene göre hesaplanabilen konut kredileri genel olarak almak istediğiniz evin yüzde 80’ine kaynak sağlayabilmektedir. Bankalar genel olarak bu bedeli belirlemek için eksperlere başvururlar. Gelen eksperlerin yaptıkları incelemeler neticesinde almak istediğiniz evin değerini belirlerler ve banka belirlenen tutara göre kredi verir.

Taşıt Kredileri

Alacağınız sıfır km araçlar için bankalardan kredi kullanabilirsiniz. Genel olarak alacağınız araç firmaları bankaların finans yapılarıyla anlaşırlar ve bu şekilde kişilerin araç satın almaları için daha uygun ortamı sağlamaya çalışırlar.

Tüketiciler çekecekleri kredilerin en uygun maliyetli krediler olması önemli iken bankalar için tercih edilebilir en yüksek faizle kredi vermek önemlidir. Bankaların kredi faiz oranlarına bakacak olursak:

QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi         –           1,48

İş Bankası Bayram Kredisi                 –           1,59

İNG Bank İhtiyaç Kredisi                    –           1,79

Akbank Direkt Kredi                           –           1,84

Garanti Bankası Bayram Kredisi       –           1,92

Vakıfbank Bayram Kredisi                 –           1,54

Halkbank Masrafsız Dost Kredisi       –           1,55

HSBC İhtiyaç Kredisi                          –           1,63

Alternatif Bank İhtiyaç Kredisi           –           1,80

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu