Ekonomi

Enpara İle Cebe Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

Enpara İle Cebe Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır? Son yıllarda gelişen teknoloji ile banka işlemlerinde olan kolaylıklar arasında Enpara ile cebe para nasıl gönderilir en fazla araştırılan konulardan biri olmaktadır.

Enpara ile cebe para nasıl gönderilir sorusu günümüzde en çok sorulan soruların başında gelmektedir. Her türlü kolaylığı sağlayan teknolojik bankacılık sayesinde herkes her türlü banka işlemlerinde olduğu gibi para gönderme işlemlerinde banka şubelerine gitmek zorunda kalmıyor.

Enpara Cebe Havale

Ülkemizde yer alan bankaların genel olarak hepsinde aktif olarak kullanılan cebe havale işlemleri için kişinin cep telefonu numarasına gönderme işlemlerinin yapılması mümkün olmaktadır. Enpara cebe havale işlemi sayesinde istenilen kişiye anında para transferi çok daha kolay bir şekilde yapılmaktadır. Para gönderme işlemi sonrasında kişi parasını QNB Finansbank ATM kullanarak istediği saat ve günde para çekme işlemini yapabilir. Diğer bankalarda cebe havale işlemlerinde belli oranlarda para kesintileri yapmasına rağmen Enpara işlemlerde ücret talep etmez. Cebe havale işlemi yani cep telefonuna para gönderme işlemleri tamamen ücretsiz olmaktadır.

Enpara Cebe Havale İşlemleri

Cebe havale işlemi yapmak için android, İOS ya da internet bankacılığı şubesine giriş yapılması gerekir. Giriş yapıldıktan sonra transferler seçeneği seçilmeli ve gönderen sekmeninde vadesiz TL hesabı seçilmelidir. Alıcı olarak başka bir alıcı seçeneği takip edilmeli ve daha sonra sekmede bulunan QNB Finansbank ATM üzerinden cep sekmesinden devam edilmelidir. Ekrana gelen alana para gönderilmesi istenen kişinin cep telefon numarası ile gönderilmek istenen ücret miktarı girilmelidir. Devam edilmesi halinde yatırılan ücret cep telefonuna gönderilecektir.

Enpara Cebe Gelen Parayı Çekme

Cebe para gönderme işlemi tamamlandıktan sonra paranın gönderildiği cep telefonu numarasına bilgilendirme mesajı gönderilir. Enpara tarafından gönderilen mesaj sonrasında alıcı para çekme işlemini gün içinde istediği zaman her hangi bir QNB Finansbank ATM’lerinden çekmeleri zorunludur. Cebe gelen parayı çekmek için ATM üzerinden ilk önce giriş seçeneği seçilmeli ve para çekme daha sonra cebe gelen parayı çekme adımlarını takip edilmelidir. Kimlik numarası girdikten sonra mesajla gelen 6 haneli şifre girilmeli ve gelen tutar yazılmalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu