Moda

Dar Omuzlu Kadınlar Nasıl Giyinmelidirler?

Dar Omuzlu Kadınlar Nasıl Giyinmelidir? Kadınların vücutlarını tanıması doğru giyim tercihleri için gereklidir. Bizde yazımızda dar omuzlu kadınlar nasıl giyinmelidir bundan bahsedeceğiz.

Dar omuzlu kadınların giyim tercihlerinde dikkatli olması gerekir. Kalça kısmına göre dar bir omuz orantısız bir görünüm sunar. Bu yüzden kadınların vücutlarını tanıması oldukça önemlidir. Pek çok küçük dokunuşlarla dar omuzları geniş göstermek mümkündür. Bizde yazımızda dar omuzlu kadınlar nasıl giyinmeli ve hangi modelleri daha çok tercih etmeli bu konuları ele alacağız.

Dar Omuzlu Kadınlar Hangi Modelleri Daha Çok Tercih Etmelidir?

Dar omuzlu kadınlar vücut görünümü olarak dezavantajlı durumda olsalar da bu durumu lehlerine çevirebilirler. Bunun için vücut oranlarını düzgün gösterecek modeller seçmelidir. Bu modeller neler bunlara bakalım.

Hafif vatkalı modeller dar omuzlu kadınların kurtarıcısıdır. Vatkalı elbise, vatkalı gömlekler oldukça şık duracaktır.

V yakalar ve geniş kayak yakalı kıyafetler bir diğer omuzları geniş gösteren modellerdendir.

Dar Omuzlu Kadınlara Giyim Önerileri

Modayı takip etmek stil sahibi olmanın ön koşulu olsa da bu her zaman doğru bir davranış değildir. Moda diye kullanılan bazı kıyafetler vücudu orantısız görünmesine neden olur. Bu yüzden kadınların vücudunu tanıması ve buna göre seçimler yapması yararına olacaktır. O zaman dar omuzlu kadınlar nasıl giyinmelidir? Diyenlere öneriler verelim.

  • Öncelikle dar omuzlu kadınlar belli başlı modellerden mümkün olduğu kadar uzak durmalıdır. Örneğin; straplez omuzu olduğundan da küçük göstereceği için bu model tercih edilmemelidir.
  • Omuz detayları hacimli ve dolgun detaylı kıyafetler ilgiyi omuzlardan alıp modelin gösterişine kaydıracaktır.
  • Omuz başlarından kalın bantlar ve geniş yakalarda dar omuzlu hanımların kullanması gereken bir diğer giyim önerisidir.
  • Özellikle özel günlerde tercih edebileceğiniz kayık yaka abiye ve gelinlikler ile dar omuzluların vücudunu daha orantılı gösterecektir.
  • Seçebileceğiniz modellerin yanı sıra renklerle oynayarak omuzlarınızın darlığını kaybedebilirsiniz. Üstünüzde daha açık ve parlak renkler altınızda ise daha koyu ve mat renkler seçerek vücudunuzun orantısını dengeleyebilirsiniz.

Yazımızda verdiğimiz bu öneriler ile kadınların dar omuzlar daha geniş nasıl gösterilir? sorusuna cevaplar vermeye çalıştık.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu