Moda

Tesettür Gelin Başı Modellerinde Nelere Dikkat Edilmeli

Tesettür Gelin Başı Modellerinde Nelere Dikkat Edilmeli? Her gelin adayı düğününde kusursuz görünmek istemektedir. Tesettürlü kadınlar için kapalı gelin başı modelleri, önerileri hazırladık.

Tesettür Gelin Başı Modellerinde Nelere Dikkat Edilmeli? Tesettür gelin başı modelleri, gelin adayları tarafından oldukça merak edilen konular arasında yer almaktadır. Tüm kadınlar en özel günlerinden biri olan düğün günlerinde kusursuz görünmek isterler. Bu nedenle düğün günleri yaklaşırken gelinliklerine ve kendilerine uygun bir gelin başı modeli arayışına girebilirler.

Tesettür gelin başı modelleri oldukça çeşitli ve farklı olsa da önemli olan size yakışacak ve de gelinliğiniz ile uyumlu bir gelin başına sahip olmaktır. Sizler için kapalı gelin başı model önerileri hazırladık. Sizler de bu modeller arasında kendi tercihlerinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Tesettür gelin başı modelleri seçilirken dikkat edilmesi gereken birkaç unsur bulunmaktadır. Gelin başı modeli seçimleri gelin adaylarının en çok zorlandığı konular arasındadır. Gelin başı modellerin gelinlik modellerine uygun hazırlanması gelin adaylarının işlerini oldukça kolaylaştırabiliyor. Fakat son dönemlerde gelin adayları daha sade gelin başı modellerine yönelmeye başladı. Gelinlik modelinin daha dikkat çekici olması ve de gelin başının daha sade seçilmesi tercihler arasında yer alıyor. Tesettür gelin başı modeli seçerken dikkat edilmesi gerekenler ise şöyledir;

  • İlk olarak gösterişli yani dantelli veya taşlı modelde bir gelinlik seçimi yaptıysanız gelin başı modelinizi seçerken oldukça sade bir model seçmeniz doğru olacaktır.
  • Yüz şekline göre gelin başı modeli seçimi de diğer bir dikkat edilmesi gereken konudur. Eğer uzun bir yüzünüz var ise daha sade gelin başı modellerine yönelebilirsiniz. Yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz gelin başı modelinde aksesuar kullanmayı ve daha kabarık modelleri seçmeyi tercih edebilirsiniz.
  • Gelin başı modelleri arasında işlemeli, incili, dantelli modeller de oldukça tercih edilmektedir. Gelinliğinize uygun işlemeli bir model tercih edebilirsiniz.
  • Gelin başlarında düz tül tercih edenler gelinliğini tamamlamak için saç aksesuarı kullanmalıdırlar. Düz tüllü gelin başı modellerini inci taşlı gelin taçları ile kullanabilirsiniz.
  • Daha modern bir görünüm elde etmek isteyen gelin adayları ise gelin başlarında saç aksesuarlarını ya da şapka modellerini mutlaka kullanmalılar.

 

     

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu