Teknoloji

Apple’ın Yeni MacBook Pro’da “R” Yapıp Vazgeçtiği 5 Özellik

Apple’ın Yeni MacBook Pro’da “R” Yapıp Vazgeçtiği 5 Özellik nelerdir? Apple firması tarafından geçtiğimiz günlerde satışa sunulan Apple MacBook Pro hakkında son zamanlarda yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. İşte Apple’ın yeni Macbook pro’da vazgeçtiği 5 özellik neler? İşte cevabı..

Apple’ın yeni macbook pro’da “r” yapıp vazgeçtiği 5 özellik son zamanlarda teknoloji dünyasında konuşulmaya başlandı. Geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürülen bu MacBook Pro sevenlerini bir hayli memnun etti. Fakat dikkat çeken bir diğer özelliği ise bu MacBook Pro’nun aynı zamanda bazı özelliklerinin ise çıkartılmış olmasıdır.

ABD merkezli teknoloji devi olan Apple tarafından geçtiğimiz günlerde düzenlenen etkinlikte sunduğu MacBook Pro teknolojik ürünleri kapsamında özellikle tasarım alanında yapılan değişikliklerle gündeme gelmeye başladı. Bu açıdan şirket aynı zamanda yeni dizüstü bilgisayarında ilk kez çentikli ekran kullanmaktaydı.

Fakat burada çentikli ekran eski modellerinden olan Face ID desteği içermiyor oluşu birçok kişi tarafından hoş karşılanmadı. Bu açıdan pek çok kişi özellikle tam ekran uygulamalarla beraber aynı zamanda siyah renklendirme sayesinde gizlenen bu çentiğin de gereksiz olduğunu düşünmektedir.

Apple’ın Yeni Macbook Pro’da Uyguladığı Eskiden Var Olan Yeniden Eklenen Yenilikler

Apple firması üretimini yaptığı MacBook Pro modelinin önceki modellerinde Touch Bar isimli bir bölüm bulunmaktadır. Özellikle klavyenin üzerinde yer alan bu donanım ayrıca dokunmatik bir yüzeyin işlevselliğini de arttırmaktaydı. 2021 yılında bu özellik kaldırılsa da yeni model de bunun da olacağını görüyoruz.

Apple firması aynı zamanda bir önceki modellerde USB Type-C’ye geçiş yapacağı açıklanmıştı. Fakat bunun yanı sıra aynı zamanda MagSafe ismi verilen manyetik şarj sistemine de destek verilmemektedir. Bu açıdan 2021 model olan MacBook Pro modelleri açısından önemli özelliklerinden bir tanesi olarak bu teknoloji modelinde destek sunmaya başlandı.

Apple firması bir önceki MacBook Pro modellerinde bir adet USB Type-C girişine yer vermekteydi. Fakat yeni çıkan model de aynı zamanda MagSafe’e ek olarak 3 adet Thunderbolt 4 girişine yer vermektedir Aynı zamanda bu model birçok açıdan HDMI bağlantı noktası aynı zamanda bir adet SDXC kart okuyucuda bulunmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu