Güzellik

Salyangoz Kremleri Ne İşe Yarar?

 

Günümüzde özellikle cilt bakımı konusunda salyangoz kremleri cilt üzerindeki etkileri nedeniyle tercih edilmektedir. Yaygın olarak kullanılmasının yanı sıra özellikle sağlamış olduğu faydalar nedeniyle daha güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak istediğinizde tercih edebileceğiniz seçenekler arasında yer almaktadır.

Salyangoz Sıvısının Bileşimi

Salyangoz sıvısının içerisinde bulunan aktif bileşenler özellikle hazırlanmış olan salyangoz kremi sayesinde cilt üzerinde olumlu etkiler oluşturmaktadır.

  • Gilikolik Asit

Salyangoz sıvısının içerisinde bulunan bileşenlerden biridir. Cilde nüfuz etmektedir. Cildin görünümünün iyileşmesini sağlamaktadır. Özellikle ölü hücreler üzerinde etkili olarak cildin yenilenmesine yardımcı olur.

  • Alantoin

Cildin iyileşmesi üzerinde etkili olmaktadır. İyileştirici etkisi sayesinde cildinizin yenilenmesini ve yaşlanma sürecine karşı daha güçlü olmasını sağlamaktadır. Bu sayede daha genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanız için etkili olmaktadır.

  • Kolajen

Yaşlanmaya karşı kırışıklıkların ve oluşan ince çizgilerin önlenebilmesi için etkilidir. Özellikle bağ, tendonlar ve kıkırdağın etkilenmesini sağladığı gibi aynı zamanda kasları ve kan damarlarını duvarlarının da güçlendirmektedir.

  • Elastin

Elastikiyet ve epidermis dayanıklılık açısından oldukça önemli yapısal proteindir. Bu nedenle cildin yaşlanma sürecini yavaşlatarak elastikiyetin artmasını sağlar.

  • Proteinler

Salyangoz sıvısı içerisinde bulunan proteinler cildin yanı sıra tırnak ve saç gibi pek çok farklı bölgenin de yeteri kadar proteine sahip olması açısından önemlidir. Bu nedenle vücudun beslenmesini ve aynı zamanda tamir edilmesini sağlayarak daha sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlar.

  • A Vitamini

A vitamini özellikle kemik büyümesi gibi problemlerin yanı sıra ciltte oluşan akne problemlerine karşı etkili olmaktadır.

  • Antibiyotik Peptidler

Deri üzerinde oluşan enfeksiyonların önlenebilmesi için antibiyotik peptidler içermektedir. Bu nedenle özellikle salyangoz kremi kullanımı cilt üzerinde olumlu etkiler oluşmasını sağlayan krem seçenekleri arasında yer almasını sağlamaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu