Dekorasyon

Kız Çocukları Mutlu Edecek Renkli Odalar

 

Çocuk odası dekorasyonu son yıllarda popülerliğini artırmıştır. Dekorasyon başlı başına bir alan olarak birçok kişinin ilgi alanına girmektedir. Ayrıca yeni oda hazırlayan kişiler ya da var olan odayı değiştirmek isteyenler de farklı dekorasyon örneklerine başvurabilmektedir.  Kız çocuk odası dekorasyonu da farklı dönemlerde yenilenen eşya ve duvar modelleriyle etkili sonuç alınmasını sağlayacaktır. Farklı zevklere yönelik olarak birçok eşya ve duvar tasarımını görmek mümkündür.

Popüler Renkler Neler

Kız çocuk odası dekorasyonu için istenen her renk uygundur.  Yani erkek ya da kız çocuk odası için bir renk kısıtlamasına gidilmemesi gerekir. En popüler renkler ise kırmızı, yeşil, turuncu, krem tonlar, metalik renkler gibi sıralanabilir.  Bu noktada önemli olan renklerin bir arada nasıl kullanılması gerektiği ve bütünde ortaya çıkan görüntüdür.

Ders Çalışma Bölümü Nasıl Olmalı?

Çocuk odalarında en önemli bölüm belki de ders çalışma kısmıdır. Bu alanların rahat ve dikkat dağılmayacak şekilde ayarlanması gerekmektedir.

Kız Çocuk Odası Dekorasyon Önerileri

Kız çocuk odası için dekorasyon örnekleri konusuna geldiğimizde bunun yüzlerce farklı çeşidini görmek mümkündür. Bu nedenle öncelikle kız çocuk odası içerisinde çocuğun hangi renklerden ve hangi eşyalardan istediği ve ne kadar bütçe ayrılacağı gibi detaylara önem verilmelidir. Duvar renklerinin açık tonlarda olması genel olarak tüm iç mekanlarda önerilen bir durumdur. Ancak farklı ve canlı renklerle desenler oluşturulabilir. Bu desenlerde ton farklılıklarına ve geçiş detaylarına da dikkat etmek gerekir. Duvarlarda aynalı süslemeler öne çıkan dekoratif ayrıntılardandır. Kitaplık ve minderler önemli oda parçalarındandır.  Işıklandırma sisteminde hem tavana gömülü olan aydınlatmalar hem de diğer avize şeklinde olanlarda renkli seçenekler kullanılabilir. Gece lambası loş bir ışık ve güzel bir hava katacaktır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu