Güzellik

Saç Rengine Göre Günlük Makyaj Önerileri

Saç Rengine Göre Günlük Makyaj

Günlük makyaj uygulamalarını, saç renginiz doğrultunuzda yapın ve kilit noktanız doğallık olsun.

Kadınlar, iddialı ve göz alıcı makyaj sitillerini çok beğenseler de, günlük yaşamda doğallıktan yana olmayı tercih ederler.

Günlük makyaj; ne kadar yapması kolay, doğal ve hafif gibi görünse de iddialı makyajlar kadar özen gösterilmesi gerekiyor.

Saç rengine uygun makyaj yapmayı öğrenirseniz, daha natürel bir görüntüye sahip olurken, aynı zamanda etkileyici de görünürsünüz.

İşte,  daha güzel ve etkileyici görünmenizi sağlayacak, saç rengine göre doğal makyaj tüyoları;

Sarışınlar için makyaj önerileri

Sarı saçlar, yüzü solgun ve renksiz gösterir. Bundan dolayı, hafif de olsa yüzün makyajla renklendirilmesi ve canlandırılması gerekir.

Sarı saçlı bir kadınsanız, günlük makyajınızda ten rengine uygun bir fondöten ve onu sabitlemek için yine teninize uygun bir pudra kullanabilirsiniz. Gözlerinizi ortaya çıkaracak mavi, mor ve toprak renklerinde bir far, sarışınlara en yakışan renklerdir.

Sarı saçlı kadınlar, kirpiklerini belirginleştirerek daha etili bakışlara sahip olabilirler. Bunun için çok yoğun olmayan bir maskara kullanabilirsiniz. Yanaklarınızın belirginleştirilmesi için şeftali tonlarında bir allık sürerek, yüzünüzü canlandırabilir, fresh bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Dudaklarınıza doğal bir kırmızılık yaratmak için, bordo renkte bir ruju, hafif dokunuşlarla uygulayın. Bu size doğal bir görünüş kazandıracaktır.

Kumrallar ve esmerler için Makyaj Önerileri

Kahverengi ve siyah saçlı kadınlara uygun olan günlük makyaj önerileri, olabildiğince açık renkler tercih etmeleridir. Pembe veya bej renkli göz farı sürerek, buğulu göz makyajı yapılabilir. Böylelikle, siyah saçların verdiği sert mizaç yumuşatılarak, daha etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz.

Allık seçimine gelince, pembe renklerde kullanacağınız bir allıkla yüzünüze aydınlık sağlayabilirsiniz. Yine pembe ve şeftali tonlarında süreceğiniz bir rujla, dudaklarınızın güzelliğini ortaya çıkarabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu