Güzellik

Far renklerini yanlış seçmek

Far renklerini yanlış seçmek

Katılacağınız özel davetlerde veya günlük hayatta gözlerinizin ön planda olması için bazı sihirli dokunuşlar yapmanız gerekir.
Belirgin gözlere sahip olmanın altın kurallarından birisi göz makyajından geçmektedir.
Ancak göz makyajı ile bakışlarınıza anlam katmak isterken hata yapmanız herşeyi mahvedebilir.
Bunlardan birisi de göz makyajı için far renklerini yanlış seçmektir.

Göz rengi ile far rengi uyumu
Gelişigüzel far renklerini kullanmak göz makyajında yapılan yanlışlar arasındadır. Çünkü her göz rengini bir adım öne çıkaracak tonlar vardır. Kahverengi göz rengine sahip kişilerin mavi ve kahverengi tonlarının dışına çıkması, yeşil renkli gözler için pembe ve mor tonlarından uzaklaşmak büyük hata olacaktır.
Diğer bir göz rengi olan ela için yeşil ile kahverengi, mavi tonlarda gözler için ise portakal turuncusu ile kahvenin tonları seçilebilir. Bunun dışındaki renkler gözlerinizi bir adım geri planda bırakacaktır. Kıyafetlerinizi de göz makyajınıza göre seçerseniz ortamın en gözdesi olabilirsiniz.

Gölgelendirmelere dikkat etmelisiniz
Farlarla birlikte göz altlarında uygulanacak gölgelendirmeler özellikle gece katılımlarında ışıltıyı yakalamanızı sağlar. Mavi farla birlikte beyazımsı gölgelendirme uygun olacaktır.
Yeşilin tonlarıyla far uygulanmışsa, gölgelendirme için ise mor müthiş bir uyum sağlayacaktır. Mavi makyajlarda ise yine mavinin tonları ile gri gölgelendirme uygulanabilir.
Böylece bakışlarınız daha fazla buğu ve anlam kazanacaktır. Tüm gözlerin yalnızca gözlerinizde olmasını istiyorsanız bu uyarılarımızı dikkate alarak göz makyajında farlar ile ilgili yanlış seçimler yapmaktan ve uygulamaktan kaçınabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu