Güzellik

çatlaklar için çözüm

Hayatınızda yapmak istediğiniz ancak bazı nedenlerden dolayı ertelediğiniz birçok şey olabilir.
Örneğin, yaz tatilinizde denize girmek istiyorsunuz ancak uygun kıyafeti giymek için bacaklarınızda veya göbek çevresinde çatlaklardan mı şikayetçisiniz?
Ya da bacağınızdaki bu çatlaklar nedeniyle hareketiniz mi kısıtlanıyor?
Bildiğimiz gibi çatlaklar yalnızca bacak bölgesinde değil, göbek, basen ve kollarda da oluşması halinde hoş olmayan görüntüler meydana gelmesine neden oluyor.

çatlaklar için çözüm

Bu nedenle özellikle kadınlara yapacağımız bazı önerilerden sonra çatlak oluşumunun engellenmesini sağlamalarını ve oluşan çatlaklarda silinmeler görülmesini beklemekteyiz.
Yapmanız gerekenlerin başında sayabileceğimiz şey, beslenmenizi yoluna koymalısınız. Yararlı gıdalarla beslenmek, tüm vitaminleri ve mineralleri eksiksiz olarak almak çatlaklarla mücadele etmenizde etkin olacak önemli faktörlerdendir.
C, E vitaminleri ve çinko minerali cildin elastiki yapısını kazanmasını sağlayan ve beslenme yoluyla yiyecek ve içeceklerden alınması gerekenler arasındadır.

çatlaklar için çözüm

Bunların yanında bol bol su tüketerek vücudunuzun dengesini kaybetmemesini sağlayabilirsiniz.
Eğer çatlaklar için çözüm olarak bir de bitkisel bir yağ istiyorsanız, lavanta kesinlikle önerimizdir.
Lavanta yağını hem duş yaparken suyunuza bir miktar katmanız, hem de duş esnasında vücudunuzun çatlak olan bölgelerine lif yardımıyla masaj yapmanız halinde iyi gelecektir.

Çatlaklar için çözüm önerimiz arasında yer alan doğal yöntemlerden son olarak limonu kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
Limonun içeriğinde bulunan asitler, çatlakların üzerindeki ölü deriyi atmakla beraber ve muhteşem bir yenilenme yaşamanızı sağlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu