Teknoloji

Akıllı Saat İncelemesi

Akıllı Saat İncelemesi

İster giyilebilir teknoloji deyin isterseniz telefon kumandası fark etmez her ikisine de oldukça uyumlu bir teknolojik alet olan akıllı saat günümüzün teknolojisidir. Apple, Samsung, Sony, LG Ve Google gibi dev şirketlerin ürünü olan bu akıllı saat ile telefonla yaptığınız her işi kolayca yapmanız mümkün. Bu saatlerin içinde bilgisayar devresi ve işletim sistemi bulunmaktadır. Akıllı saatlerinizi kullanabilmek için önce şarj etmiş olmanız gerekmektedir. Daha sonra yanlarında yer alan açma tuşuna basarak akıllı saatlerinizi açabilirsiniz. Açar açmaz karşınıza, telefon ve saat etkileşimini gösteren bir simge çıkar. Anlamanız gereken şeyde oldukça açıktır aslında. Akıllı saat sizden, akıllı telefonunuz ile senkronize olmak istediğini göstermektedir. Sizlerde akıllı telefonlarınızın bluetooth uygulamasını aktif ederek, akıllı saati kullanmaya başlayabilirsiniz. Akıllı saat ile mesaj yazabilir ve okuyabilirsiniz. Aramalara cevap vererek görüşme yapmanızda mümkündür. Hesap makinesi, alarm, saat, takvim, ajanda, süreölçer, nabız ölçer ve benzeri bütün işlemleri akıllı saatinizde bulabilirsiniz.

Akıllı Saat Teknik Özellikleri Nelerdir?

Akıllı saatlerin bir kötü yanı var ki her telefonla uyumlu olmaması. Telefonunuzun işletim sistemine uyumlu akıllı saat almazsanız, o saati kullanamazsınız. Örnek olarak Android işletim sistemli bir telefona sahipseniz, Android işletim sistemli akıllı saat almak zorundasınız. Kulaklık, hoparlör, kamera, RAM, amoled ekran, USB girişi, kulaklık girişi, tuşlar ve hareket sensöründen oluşan bu sistem oldukça gelişmiş özelliklerdedir. Suya ve toza dayanıklı olanları ile her türlü ortama rahatlıkla girebilirsiniz. Amoled ekran sayesinde her açıdan görünebilir bir ekran sunar.

Akıllı Saat Fiyatları Nedir?

Akıllı saat fiyatları her kesime uygun olabilecek şekilde mevcuttur. Çok gelişmiş bir akıllı saat almak için 2.000 TL’yi gözden çıkarmanız gerekirken orta halli bir akıllı saat için 100 TL ödemeniz yeterli olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu