Moda

Elbise Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Alacağınız elbiselerde kusursuz bir seçim, elbise seçerken dikkat etmeniz gerekenler hususlara göre olacak. Aşağıda detaylar verilmiştir.

Vücut Tipinize Uygun Elbiseler

Alacağınız elbiseler için elbise seçerken dikkat etmeniz gerekenler üzerinden hareket etmeniz şart. Bu durumda kişinin ilk dikkat etmesi gerekenin elbisenin vücut tipine uygun olması gerektiğidir diyebiliriz. Bedeninizi seçmenin yanı sıra, aldığınız elbisenin sizi zayıf göstermesi, vücut hatlarınızı güzel bir şekilde belli etmesi önemlidir.

Bol elbiseler;

Fazla kiloları olanlar için bol elbiselerin onları çok daha kilolu göstermesi söz konusu olur diyebiliriz. Bunun için mutlaka belden dar olan elbiselerin tercih edilmesi gerekecektir. Bolluğun hangi mesafeden başlaması, vücudunuza göre belirlenir. Eğer basen kilo probleminiz varsa, belden sonra elbiselerin bol olması sizin için uygun olacaktır.

Dar elbiseler;

Kilo problemi olmayan kişilerin şık ve zarif gözükmesi için kalem elbiseleri tercih etmesi mümkündür. Dar elbiseler genellikle belden sonra hafif çan şeklinde gelebilir. Ancak bu şekilde bir model olsun istemezseniz, direkt olarak kalem elbiseler ile kombin yapabilirsiniz.

Elbise Kombinleri

Dikkat etmeniz gereken hususlar arasında, doğru bir şekilde seçmiş olduğunuz elbisenin nasıl kombin edilmesi gerektiği de yer alır. Elbise modelleri içinden size uygun olanını seçtikten sonra hangi ayakkabı ile giyeceğiniz önemli. Bunun dışında seçmiş olduğunuz çanta ve kullanacağınız takılar da önemlidir. Mutlaka, kıyafetinize uygun şekilde seçmiş olmalısınız. Kombini doğru şekilde yapmanız halinde, elbise ile şık olmayı başaracaksınız. Dikkat etmeniz gereken renk uyumunun olması, kullandığınız takı ve diğer aksesuarların dokusunun birbiri ile uyumlu olmasıdır.

Elbise kombinleri ile dikkat etmeniz gerekenlere göre hareket etmeniz halinde, hayal ettiğiniz şıklığa kısa süre içinde kavuşmanız mümkündür. Seçim sizin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu