Eğitim & Kurs

Cast Headshot Çekimi Nasıl Olmalı?

Oyunculukla yapılacak olan başvurularda fotoğrafın önemi son derece büyüktür. Showreel çekim türü her insan için kolay olmasa da headshot çekimi yapabilirsiniz. Peki, Cast headshot çekimi nasıl olmalı?

Sektörün önemli önemli oyuncuları başvurular sırasında genel olarak yanlış fotoğraf kullandıklarından bahsediyor. Fotoğraflarda önemli olanın kişinin güzel görünmemesi gerektiği ve gözlerindeki ışığın en iyi şekilde yansıtacak fotoğrafı kullanması gerektiğini açıkladı. Bununla beraber Cast direktörüne gelecek olan yüzlerce fotoğraf içerisinde az sayıda kişiyi belirlemek için fotoğraf ve showreelin fark yaratacağını belirten uzmanlar doğru fotoğrafın rolü almada etkili olduğunu açıkladı.

Uzmanlara göre tiyatro, ya da televizyon için çalışacak olan oyuncuların iş başvurusunda bulunurken özgeçmişleri ile beraber bir headshot fotoğrafı eklemeleri son derece önemli bir konudur. Yanınızda mutlaka profesyonel fotoğraflarınızın olması gerekmektedir.

Headshot fotoğrafı, omuzlardan başın üst bölümüne kadar olan alanı gösteren, fotoğraf tipleridir. Klasik bir headshot fotoğrafı içerisinde, gözler 1/3 hesabına göre fotoğrafın üst, orta bölümünde yer almaktadır.  Bu headshotlar genel olarak daha sanatsal çekimlerdir.

Headshot Fotoğrafı

Farklı roller konusunda farklı headshot fotoğraflarına sahip olabilirsiniz. Bu farklılıklar ifade ile beraber kıyafetlerle en iyi şekilde desteklenebilmektedir. Headshot fotoğrafı, oyuncuların yüz özelliklerini doğal şekilde yansıtılmasını sağlamaktadır. Headshotlar bir insanın en güncel görünüşünü yakalamakta ve bu durumu kaliteden ödün vermeden en iyi şekilde yansıtmaktadır.

Bu yüzden bir oyuncunun yeni görüntülerini yansıtacak headshot fotoğraflarına ihtiyacı bulunmaktadır. Bu fotoğraf çekimi güncel olarak bulunması gereken bir resimdir. Bu yüzden dış görünüşünüzde önemli bir değişiklik olması durumunda tekrar bir headshot fotoğrafı çektirebilirsiniz. Oyuncunun yüz kısmında, omuzlarında ya da boynunda, yara izi ya da leke bulunuyorsa bunlara müdahale edilmemektedir. Ancak headshot çekimlerinde sivilceler geçici olduğu için, bu yerler rötuşlanır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu