Güzellik

Oje Kurutma Yöntemleri

Oje sürüldüğünde belli bir süre kuruması için hiçbir yere dokunmadan beklemek gerekir. Bu süreyi kısaltmak için bazı yöntemler bulunmakta ve bu sayede zaman kazanılmaktadır.

Oje kurutma yöntemleri içerisinde genellikle hızlı ve pratik olan yöntemler tercih edilmektedir. Bunlar içerisinde ilk sırada buzlu su yöntemi yer almaktadır. Bu yöntemde su dolu bir kabın içerisine buz atılır ve oje sürme sırasında bu buzlar suyun yeteri miktarda soğumasını sağlamaktadır. Oje sürdükten sonra eller bu buzlu suyun içerisine sokulup yaklaşık üç dakika kadar beklendiğinde ojenin çabuk kuruduğu görülmektedir.

Oje kurutmak için diğer bir etkili yöntem ise derin dondurucudur. Oje sürüldükten sonra elleri derin dondurucunun içerisinde beş on saniye arasında bekletmek işe yaramakta, ojenin kısa süre içerisinde kurumasını sağlamaktadır.

Hızlı Oje Kurutma Yöntemleri

Oje kurutmak için genellikle akla ilk gelen yöntem kimyasal spreyler olmaktadır. Piyasada oje kurutmak için oje kurutucu sprey adı altında ürünler satılmaktadır. Bu ürünlerin de işe yaradığı belirtilmektedir.

Hızlı oje kurutma için belirtilen yöntemlerden biri de saç kurutma makinesi ile oje kurutmaktır. Bunun için saç kurutuma makinesi en soğuk ayarına getirilmekte ve ojeli tırnaklara kısa bir süre tutulmaktadır. Bu sayede oje normal vaktinden daha kısa sürede kurumaktadır.

Oje kurutmak için geliştirilen pek çok yöntem ve ürün bulunmaktadır. Bunlardan biri de çabuk kuruma özelliğine sahip olan ojelerdir. Bu ojeler diğer ojelere kıyasla daha kısa süre içerisinde kurumakta ve rahat kullanım imkânı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra ojeyi tek kat sürmek de çabuk kurumasına yardımcı olmaktadır. İki kat sürülen ojelerin kuruma süresi daha uzun olmaktadır. Bu sayede oje tabaka gibi durmamakta, daha doğal görünmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu