Yaşam

Doğal Beyazlatma Ne Demektir? Doğal Beyazlatıcılar Nelerdir?

Doğal Beyazlatma Ne Demektir? Doğal Beyazlatıcılar Nelerdir? Birçok insan kusursuz beyaz bir cilde sahip olmayı hayal eder. Peki bunu doğal beyazlatma ile yapmak mümkün mü?

Doğal Beyazlatma Ne Demektir? Doğal Beyazlatıcılar Nelerdir? Doğal beyazlatıcılar nelerdir, insanlar tarafından oldukça talep edilen ve araştırılan bir konu olmuştur. Doğal beyazlatıcılar çok çeşitlidir. Hemen hemen her yerde ihtiyaç duyulan doğal beyazlatıcılar hakkında kısaca bilgi vermek istiyorum.

Doğal Beyazlatma Ne Demektir?

Doğal beyazlatıcı; Demek ki herkes evdeki imkanlarla cilt ya da diş olsun her şeyi bitkisel ve ev yapımı malzemelerle yapıyor. Herkesin evindeki her şey için ve kendi bedeni için kullandığı bir yöntem anlamına gelir.

Doğal beyazlatıcılar nelerdir?

Birçok doğal beyazlatıcı vardır.

  • Sodyum bikarbonat,
  • Limon,
  • Pirinç,
  • Yoğurt,
  • Zerdeçal,
  • Hindistan cevizi yağı, hidrojen peroksit ve daha pek çoğu beyazlatıcıdır.

Doğal beyazlatıcıları örneklerle anlatıyoruz;

Giysilerinizi ve kahve fincanlarınızı beyazlatmak için herhangi bir deterjana ihtiyacınız yok. Evde kendi hazırladığınız doğal beyazlatıcılarla çok kolay ağartabilirsiniz. Çini çay fincanlarınızı, kahve fincanlarınızı veya tabaklarınızı beyazlatmak için az miktarda kabartma tozu kullanarak doğal olarak beyazlatabilirsiniz. evde olduklarını; Limon, limon tuzu ve kabartma tozu kullanarak çok doğal bir beyazlatıcı elde edebilirsiniz.

Evlerin ecza dolaplarında bulunan hidrojen peroksit ile hem eşyalarınızı mikroplardan arındıracak hem de doğal bir beyazlatıcı elde edeceksiniz. Hidrojen peroksiti çamaşır makinesine veya bulaşık makinesine koyarak her şeyi çok kolay bir şekilde beyazlatabilirsiniz.

En basit doğal beyazlatma limondur. Limonun ağartma işlevinden yararlanmak için limonları sıcak suda keserken doğrudan doğal beyazlatıcı kullanabilirsiniz. Bu suyu kıyafetlerinizde de kullanabilirsiniz.

En hızlı beyazlatıcı karbonattır. Kabartma tozunu makinelere dökerek kıyafetlerinizin çok temiz olduğundan emin olabilirsiniz. Ayrıca fayansları kabartma tozu ile çok iyi cilalayabilir ve beyazlatabilirsiniz. Dişlerinizi kabartma tozu ile temizleyerek doğal bir beyazlık elde edersiniz.

Seramik kupalara yapışan çay ve kahve lekelerini çıkarmak zordur. Zamanla koyulaşmaya başlayan çay ve kahve lekelerini çıkarmak için tek yapmanız gereken bardağa bir yemek kaşığı karbonat koymak. Daha sonra bardağa bir bardak sıcak su dökün ve gece boyunca bırakın. Sabah kalktığınızda kupayı yıkayın.

Yüzünüze yoğurt ile maske yaparak cildinizin beyazlamasına yardımcı olabilirsiniz. Kusursuz beyaz bir cilde sahip olmak istiyorsanız, pirinç maskesi cildinizin çok iyi beyazlamasına yardımcı olacaktır. Evde hazırlanan pirinç maskesi ile cildinizdeki lekelerden kolayca kurtulabilirsiniz. Cildiniz kusursuz görünecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu