Yaşam

Kız İsteme Çiçeği Nasıl Olmalı, Nelere Dikkat Edilmeli

Kız İsteme Çiçeği Nasıl Olmalı, Nelere Dikkat Edilmeli? Kız isteme merasimi açısından bakıldığında kız isteme çiçeği, en çok bakılan ve göze çarpan üründür. Kız isteme gününde törene katılan davetliler tarafından ve dahası sosyal medya hesaplarında paylaşıldığı için en az 300 kişinin detaylarına kadar incelediği ve göreceği bir hediyedir.

Kız İsteme Çiçeği Nasıl Olmalı, Nelere Dikkat Edilmeli? Yeni bir yaşama ilk adımı atmadan önce örf ve adetlerimizi adabına uygun bir biçimde yerine getirebilmek amacıyla kız isteme merasimleri düzenlenir. Kız isteme denildiği zaman evlilik arifesindeki adetlerden biri olan ve tanıdık ile akrabaların bir araya toplandığı müstakbel damat ile gelin hem en heyecanlı hem de en mutlu oldukları törenlerden birisidir. Türk halkı olarak misafirliğe gidildiğinde eli boş gitmeyi istemeyiz. İşin içine bir de kız isteme merasimi eklenince kız isteme çiçeğinin en iyisi olması gerekecektir.

Kız isteme çiçeği, hediye şeklinde bakıldığında davetliler tarafından en çok bakılan ve dikkat çeken üründür.

Hangisi En İyi Kız İsteme Çiçeğidir?

Taze çiçek buketleri, her zaman kız isteme çiçeği kategorisinde ilk sıradaki yerini korumuştur. Dilerseniz hazır bir buket veya özel sipariş vermek sureti ile de bir çiçek buketi ile kesinlikle yanlış bir hareket yapmış olmayacaksınız. Kırmızı güller, aşk denildiğinde akla ilk gelen semboller arasındaki yerini koruduğu için kız isteme çiçeği denildiğinde ilk sıralarda yine yer alır. Dahası kırmızı güller, tutkuyu ve aşkı temsil ettiği için her konsepte uyar. Artık bir gelenek halini alan kız isteme törenindeki çiçek konseptleri açısından bu sebeple en çok kırmızı gül buketleri tercih ediliyor.

Evlenme arifesindeki damat adayları! şöyle bir kucak dolusu gül ile evlenmek istediğiniz kızın kapısını çaldığınızı düşünün! Mükemmel bir duygu öğle değil mi?

Mutlu bir hayata beraber merhaba diyeceğiniz hayat arkadaşınızı istemeye giderken kırmızı güller, sizi kesinlikle sınıfta bırakmayacaktır.

Kapı açılır açılmaz içerdekilerin ilk bakacakları siz ve tabii ki de elinizdeki kırmızı gül buketleri şeklinde hazırladığınız çiçekler olacaktır. Bu nedenle aşkı ve tutkuyu temsil eden kırmızı gül, buket şeklinde kız isteme törenine götürülebilir.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu