Teknoloji

Windows 8 Neden Onarma Gerektirir? Onarımı Nasıl Yapılır?

Windows 8 Neden Onarma Gerektirir? Onarımı Nasıl Yapılır? Farklı nedenlerden dolayı Windows 8 sisteminin açılmaması durumunda sistemi onarmasınız gerekir. Peki, sistem onarımını nasıl yapabilirsiniz? sorusunun cevabı makalemizde..

Windows 8 Neden Onarma Gerektirir? Onarımı Nasıl Yapılır? Windows işletim sistemleri bazı zamanlarda hasar görebilir. Bu sorunlar karşısında onarım desteğinden yararlanmanız gerekir. İşletim sistemi onarımı hakkında bilgi sahibi olmayan kullanıcılar ne yapacaklarını bilemiyor. Ancak onarma işlemi düşünüldüğü kadar zor değildir. Basit düzeyde bilgisayar bilmeniz yeterli olacaktır. Windows 8 işletim sistemi için onarma desteği şu sorunlar karşısında alınır;

  • Bilgisayar açılış sorunları,
  • Bilgisayarda kasmaların yaşanması,
  • Hata mesajlarıdır.

Windows 8 Neden Onarma Gerektirir?

Windows 8 işletim sistemi onarımı yaparak bilgisayara format atmaktan kurtulabilirsiniz. Format atmak yerine onarım yapmak daha profesyonel bir hareket olacaktır. Windows 8 işletim sistemi onarımı için bazı işlemleri yapmanız gerekir.

Windows 8 Nasıl Onarılır?

Windows 8 nasıl onarılır? sorusu sıklıkla kullanıcılar tarafından araştırılıyor. Çünkü birçok kullanıcı işlemin nasıl yapılacağını bilemiyor. Onarım için ilk olarak elinizde işletim sistemine ait yükleme aracının bulunması gerekir. Yükleme aracını bilgisayara taktıktan sonra cihazı başlatın. Bilgisayar açıldığında ekrana gelen tuşa basın. Daha sonra kurulum işlemi ekrana gelecektir.

Ekran üzerinde karşınıza gelen ‘Next’ tuşuna basarak işleme devam edin. ‘Install now’ butonuna bastıktan sonra sistem onarımını tıklayın. Sistem onarımı gerçekleştirmek için ‘Advanced options’ seçeneğini seçin. Bu uygulama sistemi otomatik onaracaktır. Böylelikle bilgisayarınızda otomatik onarımı başlatabilirsiniz. Otomatik onarma işlemi başladığı zaman bilgisayarınızı ellememelisiniz. Kısa süre içerisinde sisteminiz yeniden onarılacaktır. Formata göre çok daha kısa ve basit olan bu işlemle bilgisayarınızı eski haline getirebilirsiniz.

Windows 8 işletim sistemi hataları ile sizde karşılaşabilirsiniz. İşletim sistemlerinde bazı zamanlarda çeşitli problemler ortaya çıkabiliyor. Bu problemleri yok etmek için kullanıcılar format uygulamasını kullanıyor. Bu uygulama sonrasında tüm belgeleri kaybetme riskiyle karşılaşabilirsiniz. Ancak format atmak yerine Windows kullanıcılara farklı seçeneklerde sunuluyor. Windows işletim sistemini onarmak son derece kolaydır. Bu işlemi yapabilmek için yüksek bir bilgisayar bilgisine ihtiyaç duymanıza da gerek yoktur. Yazımızda yer alan komutları uygulayarak işletim sistemini kolayca onarabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu