Yaşam

Çocuklar Ameliyata Nasıl Hazırlanmalıdır?

Çocuklar Ameliyata Nasıl Hazırlanmalıdır? Uzmanlar, çocukları ameliyat olacak ailelerin çocuklarını ameliyat ve anestezi uygulamalarına nasıl hazırlamaları gerektiği ile ilgili çeşitli bilgiler vermektedir.

Çocuklar Ameliyata Nasıl Hazırlanmalıdır? Çocukların herhangi bir sebeple ameliyat edilecek olması durumu çocuklar açısından olduğundan belki daha fazla anne baba açısından endişe ve gerginlik yaratan bir durum olmaktadır. Bu sebeple anne baba için oldukça ciddi bir sınav şeklini almaktadır. Çünkü bu sürece, çocuğu öncelikli olarak hazırlanması gereken onlardır. Çocuklarına ameliyat hazırlıkları esnasında verdikleri bilgiler, yaptıkları çeşitli taktikler ve yaşattıkları duygular çocuğun bu süreci ve sonrasını nasıl geçireceği ile ilgili çeşitli ipuçları vermektedir.

Anestezi Alacak Çocukların Ailelerini En Çok Hangi Hususlar Endişelendirmektedir?

Anestezi almak ve ameliyat olmak yetişkin olan bireyler açısından bile korkutucu olabiliyorken, üzerine titremiş oldukları çocuklarının hangi sebeple anestezi alacak olması fikri bile anne-babaları oldukça endişelendiren durumların başında gelmektedir. Doktorlara en çok sorulan sorular genel itibariyle “çocuğum çok küçük, acaba vücudu anesteziyi kaldırabilecek mi?” Gibi olmaktadır. Ailelerin özellikle de bu konu ile ilgili doktorlara güvenmeleri ve gelişim gösteren tıbbi cihaz ve tetkikler neticesinde çocuğun sağlığının kısa süre içerisinde iyileştirilmesi hedeflenmektedir. Bunun unutulmaması gerekir.

Aileler Çocuklarını Ameliyata Ve Anestezi Uygulamalarına Nasıl Hazırlanmalıdır?

Çocuklarını ameliyata ve anesteziye en doğru biçimde hazırlanmak isteyen ebeveynlerin öncelikli olarak kendileri yapılacak olan işlem ve sonrasında yaşanacak bütün her şeyi tam manasıyla kavramaları gerekir. Kafalarında herhangi bir problem bulunmamalıdır. Kendi kaygı ve korkularından olabildiğince uzaklaşmaları gerekir. Böylelikle çocuklarını ikna edebilme kabiliyetleri daha da artış gösterecektir. Aileler şunu unutmasınlar ki çocuklar, anne babanın tedirginliklerini gözlerinden, seslerinden ve davranışlarından hissederler. Bu tedirginlik hali onları da huzursuz edecektir. Anne babanın birinci görevi hem ameliyat öncesi dönemde hem de ameliyat sonrasındaki zaman içerisinde çocuklarına rahat güvenli ve tutarlı bir yaklaşım da bulunmaktadır.

Ebeveynler Çocuklarına Ameliyat Olacaklarını Açık Ve Net Bir Şekilde Söylemelidir

Sadakat ve samimiyet çocukları ikna etmedeki en büyük taktik olarak bilinmektedir. Bu nedenle ailelerin çocuklarını ameliyata ya da anesteziye hazırlarken onların problemlerinin ne olduğunu ve ne için ameliyat olmaları gerektiğini kendilerine açık bir şekilde söylemeleri gerekir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu