Teknoloji

Türkiye Akıllı Cihaz Pazarına Bir Marka Daha Giriyor!

Türkiye Akıllı Cihaz Pazarına Bir Marka Daha Giriyor! Çin’in “Türkiye açılımı” hızla devam ediyor. Son aylarda Türkiye’nin yönünü batıya doğru çevirmesinden dolayı Doğu ülkeleri, ardı ardına Türkiye’ye yatırımlarını arttırmaya devam ediyor. Tabii ki Batının ve Transatlantik’in başı nasıl ABD ise, Doğu’nun da lokomotif görevini Çin üstleniyor.

Türkiye Akıllı Cihaz Pazarına Bir Marka Daha Giriyor! Bildiğiniz gibi daha önceki yazılarımızda, Çin’in ABD’li Google Ürünlerine (GMS) alternatif olarak geliştirdiği HMS ile yeni bir çığı açtığını ifade etmiştik. Zira, şu an kullanmakta olduğumuz Google ürünlerinden olan Google Translate, Google Maps, Google Müzik, Google Film gibi uygulamaların yerine Çin’li HMS ürünlerini kullanmaya başlayacağız. HMS yani Huawei Mobil System, 2 veya 3 sene sonra Türkiye’deki tüm cihazlara entegre edilebilecek. Zaten bunun için reklam yüzü olarak da Türkiye seçilmiş ve hatta 50 milyon dolarlık ilk reklam anlaşması da yapılmıştı. İşte Çin’den yeni bir atak daha geldi: Tecno Mobile.

Çin’den Türkiye’ye Yeni Telefon Markası: Tecno Mobile

Hayatadair.org ekibi olarak bu markayı ilk tanıtanlardan biri olmak ve marka hakkında bazı konulara temas etmek üzere bu yazıyı kaleme aldık. Aslında bir reklam ya da herhangi bir amaç gütmüyoruz. Sadece, onca marka için harcanan binlerce liranın yerine, aynı segmentteki cihazları artık tanımak gerektiğini düşünüyoruz. Zira, diğer muadillerine göre Tecno Mobile’ın birkaç bine kadar da indirimli satıldığını biliyoruz. Fiyat/performans olarak da değerlendirdiğimizde, elbette kat etmesi gereken çok yolu olduğunu düşünüyoruz ancak iyi bir noktada olduğunu söyleyebiliriz.

Tecno Mobile, artık Türkiye pazarında satılabilecek ve dileyen herkes bu ürünü satın alabilecek. Orta ve alt segment cihaz satışını yapan markanın, Türkiye’ye giren 5. Çin’li akıllı cihaz markası olduğunu da belirtmek gerekir. Zira, daha önce Vivo, Oppo, Huawei ve Xiaomi de bu alanda çok güçlü aktörler olarak Türkiye pazarına girmişti. Bunlardan Vivo, son gelen marka olup 2019 yılı içerisinde girişini tamamlamıştı. Ancak artık Tecno Mobile bu noktada son marka olma unvanına sahip oldu.

Dünya’nın İlk 10’u İçerisinde

Tecno Mobile, Dünya’nın en iyi ve en çok satan 10 markasından biri. Bünyesindeki iki model, amiral gemisi olarak satılmayı bekliyor ve genelde alt modeller bu isimler etrafından şekilleniyor. Tıpkı Huawei Mate gibi ya da Xiaomi Mi gibi. İşte Camon ve Spark, Tecno Mobile’ın iki alt modeli. Bu modellerin de son örnekleri Camon 12 Pro, Camon Air 12 ve Spark’ın 4 Air’i ile yine Spark’ın 4 Lite’ı.

Tablet ve Diğer Akıllı Cihazları da Üretiyor

Marka, Türkiye’de satışa sunmayı amaçladığı tablet modellerinin yanı sıra aksesuar ürünleriyle de dikkat çekiyor. Bundan sonra sanırım Tecno Mobile markasını çok daha fazla duyacağız ancak biz bu markanın ülkemize gelişini ilk sizinle paylaşanlardan olmak istediğimiz için bu yazıyı kaleme aldık.

SEO uyumlu anahtar kelimeler: CAMON, CAMON 11, CAMON 11 Pro, CAMON 12, CAMON 12 Pro ve CAMON 12 Air, GMS, Google, HMS, Huawei, Oppo, SPARK, SPARK 3, SPARK 3 Pro, SPARK 4, SPARK 4 Air, SPARK 4 Lite, Tecno Mobile, Vivo, Xiaomi

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu