Güzellik

Saç Tebeşiri Nedir, Uygulaması Nasıl Yapılır?

Saç Tebeşiri Nedir, Uygulaması Nasıl Yapılır? Kadınlar için saç konusu oldukça önemlidir. Farklı renkler denemekten hoşlanan kadınlar bazen sınırları zorlayarak daha özgür bir görüntüye kavuşmak isteyebilir.

Saç Tebeşiri Nedir, Uygulaması Nasıl Yapılır? Saçların bazı bölgelerini değişik renklerde tebeşirler ile boyamak ise son yılların en gözde trendlerinden biridir. Tamamen geçici olan bu boyalar saça zarar vermeden renklendirir. Böylece canınız her istediğinde saçlarınızı istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Kolay bulunması ve uygulanması ile oldukça pratik olan saç tebeşiri konusunu sizler için ele aldık.

Saç Tebeşiri Ne Demektir?

Saçlarınızı dakikalar içinde renklendirmenizi sağlayan saç tebeşirleri paletler halinde satılmaktadır. İster tek renk, isterseniz çeşit çeşit renkten oluşan saç tebeşir paletlerini internet üzerinde sipariş edebilirsiniz. Ya da kozmetik ürünler satan mağazalardan satın alabilirsiniz. Saçlarınızın yepyeni bir görünüme kavuşmasını sağlamak için tercih edebileceğiniz bu pratik yöntem özel günlerinize renk katmak için idealdir. Görünüm itibarı ile kuru pastel boyalara benzeyen saç tebeşirleri 12’li ya da 24’lü kutularda satışa sunulur. Ansızın saçlarınızın bazı tutamlarını sarı, pembe, yeşil, mor gibi renklere boyayabilirsiniz. Tamamen zahmetsiz ve ucuz olan bu yöntem pek çok kişi tarafından tercih edilir. Saç tebeşirinin kullanışlı olmasının bir başka sebebi de kolaylıkla temizlenebilmesidir. Yani herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Sadece duş alarak saçlarınızdaki tebeşirden kurtulabilirsiniz. Siz de saç konusunda sarı, kızıl, kahverengi gibi sınırlar içinde kalmak istemiyor ve her gün farklı bir stil yakalamak istiyorsanız saç tebeşiri ile hayatınıza renk katabilirsiniz.

Saç Tebeşiri Uygulaması Nasıl Yapılır?

Saç tebeşirini saçlarınıza uygulamak için bazı malzemelere ihtiyacınız olacaktır. Malzemeler: boş bir sprey şişesi, ılık su, havlu, saç düzleştirici, eldiven ve saç tebeşiri.

Öncelikle işe eldivenlerinizi giyerek başlamanız gerekir. Saçınızın hangi kısmına tebeşir uygulayacaksanız o bölümü tutam halinde ayırmalısınız. Ayırmış olduğunuz saç tutamını fıs fıs yaparak iyice ıslatmalı ve güzelce taramalısınız. Ancak saç ıslaklığınız çok fazla olmamalıdır. Daha sonra dilediğiniz renk tebeşir ile ıslak saçınızı boyayabilirsiniz. İyice kuruttuktan sonra boyanın daha kalıcı hale gelmesi ve giysilerinize sürülmemesi için saç düzleştirici ile üzerinden geçebilirsiniz. Isı sayesinde boya saçınıza iyice nüfuz edecek ve sabit hale gelecektir. Ancak sadece saç düzleştirici kullanmak zorunda değilsiniz. Maşa yardımıyla saçlarınızda doğal dalgalar da oluşturabilirsiniz.

Oldukça pratik bir yöntem olan saç tebeşiri aynı zamanda eğlenceli bir aktivite olarak da düşünülebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu