Moda

Choker Kolyeler

Choker Kolyeler

Moda konusunda takıların büyük bir önemi vardır. Dış görünüşü tamamlayan takılar, yüz tipi, aksesuarlar, elbise ve kullanım yeri baz alındığında son derece olumlu sonuçlar doğurmaktadır. Yanlış takı seçimi ise bütünlüğü ortadan kaldırmaktadır. Yani, takı seçimi yapılırken son derece dikkatli olunmalıdır. Takı konusunda kolyelerin ayrı bir önemi vardır.

Choker yani tasma kolyeler, 90’lı yılların en hit kolye modellerinden biriydi. 2015 moda takı trendleri arasında kendisine yer edinen choker kolyeler son derece yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Gittikçe yaygınlaşan bu kolyeler, birçok ünlü tarafından kullanılmaktadır. Aynı zamanda önemli davetlerde de kullanılınca trend haline gelmiştir.

Choker kolyeler değerli taşlarla süslenerek kullanılmaktadır. Geçmiş dönemlerde sadece asillerin kullandığı bir takı türü olan bu kolyeler, zamanla yaygınlaşmaya başlamıştır. Günlük kullanıma uygun modelleri de üretilince daha fazla yayılmıştır.

90’lı yıllarda klasikleşmiş aksesuarlardan biri olan choker yani tasma kolyeler, ünlü kadınların da tercihi olmuştu. Son dönemlerde yaka görüntüsü veren kolyelerin popüler hale gelmesiyle birlikte bu estetik kolyeler yeniden moda trendi haline gelmiştir.

Choker Kolyeler

Choker kolyeler özellikle yaz dönemlerinde ön plana çıkmaktadır. Yakası açık kıyafetleri tamamlayıcı olarak kullanılan bu tarz kolyelerde daha fazla altın tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra değişik tür choker kolye de tercih edilmektedir.

Choker kolyeler uzun ve zayıf boyunlara dikkat çeken ve zaman zaman kıyafetlere asi bir hava katan takıdır. Çoğu zaman da bir yaka kadar şık duran kolyeleri tercih ederken dikkatli olunmalıdır. Özellikle renk konusu iyi incelenmelidir.

Choker kolyeler şıklık ve farklılık arayanlar için hem nostaljik hem de çağdaş bir görüntü sunmaktadır. Bu yönüyle tercih edilen kolyeler 2015 moda takı trendleri arasında dikkat çekmektedir. Sizler de bu şıklıktan faydalanabilir ve görünümünüze farklılık katabilirsini

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu