Yaşam

Çamaşır nasıl beyazlatılır ?

Çamaşır beyazlatmak, bazen zor olabiliyor. Beyaz çamaşırların zamanla renginden ödün vermesi nedeniyle çamaşır beyazlatmak gerekebilir.

Çamaşır nasıl beyazlatılır bilmeyen birçok kişi vardır. Çamaşır beyazlatmak sanıldığı kadar zor bir iş değildir. Beyaz çamaşırların zamanla rengini kaybetmesi sorun olabilmektedir. Beyaz çamaşırların daha da beyazlaşmasını istiyorsanız, birkaç öneri sayesinde çamaşırlarınızı daha da beyazlaştırabilirsiniz.

Beyaz çamaşırları sonradan beyazlatmak yerine, rengini kaybetmemesi için birkaç öneri ile her zaman bembeyaz çamaşırlara sahip olabilirsiniz.

Beyaz Çamaşırlar İçin Neler Yapılmalıdır?

Çamaşırlarınızın her zaman beyaz kalmasını istiyorsanız, öncelikle yıkama kurallarına özen göstermelisiniz. Beyaz çamaşırları rengi çıkmıyor diye renkli çamaşırlarla makinaya atmayın. Beyazlar her zaman beyazlarla yıkanmalıdır.

Beyaz çamaşırlarınızı çamaşır makinasına atarken makinanın fazla dolu olmamasına özen gösterin. Bırakın beyazlarınız rahat rahat yıkansın.

Beyaz çamaşırlarınızı yıkadıktan sonra açık havada kurutmaya özen gösterin. Kurutma makinaları kullanmamaya özen gösterin. Açık havada kendiliğinden kuruduğunda rengini her zaman koruyacaktır.

Beyaz çamaşırlar için çamaşır suyu kullanırken mutlaka dikkat etmelisiniz. Öncelikle çamaşırlarınıza doğrudan çamaşır suyu uygulamamaya özen gösterin. Aynı zamanda her kıyafette ( pantolon, kazak) çamaşır suyu kullanmayın. Çamaşır suyunu yalnızca bazı kıyafetlerde kullanabileceğinizi unutmayın. Fakat limon suyunu tüm kıyafetlerinizi beyazlatmak için kullanabilirsiniz. Hassas kıyafetlerinizin beyazlaşmasını istiyorsanız, yapmanız gereken sıcak suyun içerisine kıyafetlerinize göre yarım ya da bir limon sıkmaktır. Beyazlarınızı limonlu suyun içerisinde yaklaşık bir saat bekleterek daha da beyaz olmasını sağlayabilirsiniz.

Beyazlarınızda çamaşır suyu gibi kimyasal deterjanlar kullanmak yerine limon ve sirke gibi doğal maddeler kullanın. Makinanızın gözüne yarım çay bardağı sirke koyarak çamaşırlarınızın yıkanmasını sağlayın. Böylece çamaşırlarınız, her zamankinden daha beyaz ve daha parlak olacaktır. Beyaz çamaşırlar için uygulayacağınız bu yöntemler, çamaşırlarınızın her zaman beyaz olmasını sağlayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu