Güzellik

Alın Kırışıklıkları Neden Olur? Alın Kırışıklıkları için Maske Tarifleri

Cilt kırışıklıkları kadınların korkulu rüyasıdır. Aslında her kadın, kırışıklıklarıyla barışık yaşadığı sürece, yaşlanma belirtileri psikolojik olarak çok büyük sorunlar yaratmamaktadır.

Alın Kırışıklıkları Neden Oluşur?

Alın Kırışıklıkları Neden Oluşur?
Yüzde en belirgin kırışıklıklar arasında alın kırışıklıkları başta gelmektedir. Alın kırışıklıkları doğal bir yaşlanma belirtisi olarak, yaşa bağlı olabildi

ği gibi; sigara kullanma, aşırı derecede güneş ışınlarına maruz kalma, yoğun  makyaj ve makyajın ciltten sert hareketlerle çıkartılması gibi nedenlerle oluşabilmektedir.
Alın kırışıklıklarında kaşlar arasında derin çizgiler,  alın kaslarının aşırı zorlanmasına bağlı olarak gelişebilmektedir. Ayrıca alın bölgesi, erken kırışıklıklara açık bir bölgedir. Bu sebeple alın bölgesinde kese kullanılmamalı, güneş ışınlarından koruma faktörlü kremlerle cilt korunmalı, yaz aylarında cildi günaşırı fondöten uygulamasına maruz bırakmamalı, cilt bakım ürünleri hassas  hareketlerle uygulanmalıdır.
Alın Kırışıklıkları için Doğal Ürünler Kullanın
Cilt kırışıklıkları,  evde hazırlanan doğal bakım ürünleri ile engellenebilmektedir. Kırışıklıkları tamamen yok etmek, kırışık olmayan, pürüzsüz bir cilt sağlamak ancak estetik cerrahi ile mümkündür. Doğal ürünler ya da kozmetik ürünleri kırışıklıkları tamamen yok  etmemekte; kırışıklıkların engellenmesinde ve daha hafif görünmesinde etkili olmaktadır.

Alın Kırışıklığı için Doğal Maske Tarifi
Alın kırışıklıklarını engelleyen ve alnınızı gererek kırışıklıkları azaltan maske hazırlamak için bir dilim avakado ile bir dilim salatalık ve bir dilim kiviyi blenderden geçirin ya da rendeden yardım alarak ezin. Bu karışıma bir tatlı kaşığı naneyi, bir tatlı kaşığı Türk kahvesini ekleyerek, birkaç damla limonu sıkın ve maskenin yarısını  alnınıza uygulayın ve 10 dakika bekletin. 10 dakikalık sürenin ardından alın kırışıklıkları  maskesinin kalanını  da uygulayıp, maskeyi 20 dakika sonra cildinizden temizleyin.
Alın kırışıklıkları için maske hazırlarken avakado ya da kivi yerine bir parça elma da kullanabilirsiniz. Alın kırışıklıkları için elma maskesinde bir dilim elmayı rendeleyerek, bir yumurta akı ve bir tatlı kaşığı nane, bir tatlı kaşığı Tük kahvesini elma rendesiyle karıştırın. Bu karışıma birkaç damla limon sıkarak hazırladığınız maskenin önce yarısını cildinize uygulayın. 10 dakika bekleyerek maskenin kalanını da alın bölgenize dairesel hareketlerle yedirin ve 20 dakikalık bekleme süresinin ardından maskeyi yıkayın.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu