Moda

Vücut Tipine Göre Pantolon Nasıl Seçilir?

Vücut Tipine Göre Pantolon Nasıl Seçilir? Vücut tipine göre pantolon seçimi oldukça önemlidir. Vücut tipine göre nasıl pantolon giyilmeli merak ediyorsanız makalemizi okumalısınız.

Vücut Tipine Göre Pantolon Nasıl Seçilir? sorusu vücut tipine göre doğru bir pantolon seçimi yapmak isteyenlerin cevabını merak ettiği bir sorudur. Vücut tipine uygun şekilde kıyafet seçimleri yapmak her zaman daha doğrudur. Pantolonların da vücut tipine uygun seçilmesi kusursuz bir kombin yaratacaktır. Peki, vücut tipine göre nasıl pantolon giyilmeli? İlk olarak nasıl bir vücut tipine sahip olduğunuzu bilmelisiniz.

Pantolonlar günlük kombinlerimizin vazgeçilmez parçaları arasında yer alıyor. Vücut tipine göre pantolon seçimi yapmak da önemli gibi görünmese de hoş bir görünüm yakalamanın en basit kuralıdır. Bu nedenle doğru seçim önemlidir.

Vücut Tipine Göre Nasıl Pantolon Giyilmeli

Pantolon tercihlerinde doğru bir seçim yapmak isteyenler “vücut tipine göre pantolon nasıl seçilir?” sorusuna yanıt arıyor. İşte sizin için hazırladığımız vücut tipleri ve tercih etmesi gereken pantolon modelleri…

Üçgen Vücut Tipi

Vücudun üst kısmının alt kısmına oranla daha geniş olduğu vücut tipidir. Bu vücut tipinde omuzların geniş olması dikkat geçer. Bu vücut tipine sahip olanların basenleri daha geniş gösterecek havuç model pantolonlar tercih etmesi daha doğrudur.

Armut Tipi Vücut

Vücudun kalça bölgesinin geniş, üst kısmının ise daha dar olduğu vücut tipidir. Bu vücut tipine sahip olanlar koyu renkte ve dar kesimli pantolonlar tercih etmelidir. Bunun amacı ise geniş olan bölgelerin ilgi çekmemesini sağlamaktır. Sade ve dar pantolon tercih edip daha renkli ve desenli bluzlar giyerek hoş bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Kum Saati Vücut Tipi

İnce bel ve geniş kalçalara sahip vücut tipidir. Birçok model bu vücut tipine yakışmaktadır. Bu vücut tipi için en iyi tercih dar kesimli bol paçalı ve düşük belli pantolonlardır. Bu vücut tipine sahip kadınlar kalça bölgesini geniş gösterecek pantolonlar tercih etmemelidir.

Elma Vücut Tipi

Vücudun alt bölgesinin dar, üst bölgesinin geniş olduğu vücut tipidir. Bacakların ince olması sebebiyle birçok model tercih edilebilir. Fakat bu vücut tipine en çok yakışacak model dar pantolonlardır.

Dikdörtgen Vücut Tipi

Kıvrımlara sahip olmayan dikdörtgen vücut tipine göre pantolon seçimi çeşitli olabilir. Fakat kıvrımsız bir vücut şekli olduğu için yüksek bel, dar kesimli pantolonlar giymek daha doğru bir tercih olabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu