Güzellik

Siyah Noktalardan Kurtulun

Siyah Noktalar

Yaz ayları geldi ancak yüzünüz de hala can sıkan siyah nokta ve akneler mi var? Çok kolay yöntemlerle siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Evde yapabileceğiniz basit öneriler sayesinde siyah noktalarınız tamamen kaybolacak. Hiçbir kimyasal kullanmadan siyah noktalardan kolayca kurtulmanız mümkündür. Siyah nokta problemi olanlar için özellikle son derece basit birkaç yöntemi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Siyah Nokta Maskesi

Öncelikle cildinizi temizlemelisiniz uygulamalara hazırlama aşamasında cildiniz de gözenekleri açmamız gerekecek. Temizlenen cildiniz de gözenekleri açmak için bir kabın içine yeni kaynamış bir miktar su koyarak yüzünüzü buharın üzerinde tutun ve bir havlu ile kafanızı ve su kabını kaptın bu şekilde buhar cildinize daha iyi etki eder. Yaklaşık 6-7 dakika bekledikten sonra kil maskesini cildiniz de masaj yaparak peeling etkisi oluşturun. Bu şekilde açılan gözeneklerde ki kirler ve siyah noktalar dışarı atılır. Sonrasında ılık suyla yüzünüzü temizleyin ve gözenekleri sıkılaştırmak için gül suyu ya da sodayı ile bir pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayın. İşlem bu kadar temizlenen cildiniz artık son derece pürüzsüz bir görünüme kavuştu. Bu işlem sadece siyah noktalar peeling cildinizin tamamen ölü derilerden arındırılması içinde son derece etkili bir yöntemdir.

Cildin Ölü Deriden Arındırılması

Sadece bu işlemler değil farklı peeling işlemleriyle de cildinizi ölü derilerden arındırabilirsiniz. Bunun için cildinizi düzenli olarak minik parçacık etkili temizleme jelleri ve maskeleriyle masaj yaparak temizlediğiniz de gözenekleriniz de yer alan ölü deriler dışarı çıkar gözenekleriniz temizlenir. Ancak bu işlemden sonra gözenekleri sıkılaştırmazsanız kirler tekrar gözenekleri kısa sürede birikecektir. Gözenekleri sıkılaştırmak için tonik ve doğal maden suyu veya gülsuyu kullanabilirsiniz. Bu şekilde cildinizi daha canlı bir görünüme kavuşturursunuz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu