Güzellik

Kuru Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kuru Saçlar

Saçlarınız kuru bir yapıya sahipse saçlarınıza nem kazandırmak için pek çok yöntem mevcuttur. Bu yöntemler genel olarak saçlarınızın kuru ve yıpranmış görünümünden kurtularak daha canlı ve parlak saçlara sahip olmanızı sağlamak için önem taşır. Özellikle genel yapısı itibariyle kuru olan saç derisi ve saçlar için farklı yöntemler mevcutken, kimyasal işlemler ve boyama gibi sebeplerle kuruyan saçlar için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Genel olarak saçları olan kişilerin saçlarını ne sıklıkla yıkaması gerektiğinden bahsedeceğim.

Kuru Saçların Bakımı

Kuru saçlı kişilerin saçlarını her gün yıkaması kesinlikle doğru değildir. Bu saçlarınızı daha da kurumasına neden olur. İki günde ya da üç günde bir saçlarınızı yıkayarak saçlarınızın doğal yağını kaybetmemiş olursunuz. Ayrıca sadece bir kere şampuanlayarak çok fazla kurutmamanız gerekir. Seyrek şekilde ve az şampuanla yıkanan saçlar kısa sürede nemini geri kazanır. Ayrıca saçlarınıza uygulayacağınız kaliteli markaların serum ve maskelerini kullanarak da son derece sağlıklı nemini kazanmış saçlara kavuşabilirsiniz. Ayrıca keratin bakımı yaptırmak da özellikle saçlarda son derece canlı bir görünüm kazanmasına yardımcı olan uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Kuru Saçlar İçin Maskeler

Kuru saçları nemlendirmek için özellikle en çok tercih edilen bakım uygulamaları doğal yağları kullanarak saçların elastikiyetini kazanmasını sağlayabilirsiniz. Bu yağları saç diplerine sürerek de daha çok etki etmesini sağlayabilirsiniz. Zeytinyağı, argan yağı, badem yağı ve hint yağlarından birini saçlarınıza masaj yaparak sürün ve 1 saat bekleterek yıkayın. Bu işlemi haftada bir ya da iki defa uygulayın bir süre sonra saçlarınızın canlandığını ve nem kazandığını göreceksiniz. Doğal yağlarla yapılan saç maskeleri saçların parlamasını da sağlaması bakımından son derece yararlıdır

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu