Güzellik

Doğal Makyaj Tüyoları

Günümüzde özellikle doğal makyaj daha doğal bir görüntü oluşturmak amacıyla uygulanacak makyaj seçenekleri arasında yer almaktadır.

Daha pürüzsüz ve doğal bir cilde sahip olabilmek adına özellikle doğal makyaj tüyoları uygulama yapılırken dikkat edilmesi gereken ayrıntılar hakkında bilgi alınmasını sağlamaktadır. Doğru tekniklerin kullanılması sade olduğu kadar pürüzsüz bir şekilde makyajın uygulanmasını sağlamaktadır.

Fondöten Kullanımı

Cildinizi daha pürüzsüz göstermek istediğinizde özellikle fondöten seçiminiz son derece önemlidir. BB krem kullanımı ya da ince şekilde uygulanacak olan fondöten sayesinde cildinizin daha pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz. Fondöten kullanmadan önce pudra uygulaması yapılabilir.

Ruj Kullanımı

Daha doğal bir görünüme sahip olmak isteyenler için doğal makyaj uygulamaları sırasında özellikle dudakların bakımlı görünmesi önemlidir. Dudaklarınızı bakımda göster aynı zamanda doğal görünmesini sağlamanız gerekir. Haftada en az bir defa peeling uygulanması gerekir. Rus seçiminde özellikle pembe tonları tercih edilmesi veya dudak rengine yakın tonları kullanılması daha doğal bir görüntü oluşturmaktadır.

Doğru Renk Seçimi

Makyaj yaparken kullanılacak olan ürünlerde özellikle renk seçimi son derece önemlidir. Doğal görünmesini sağlamak istediğinizde cilt renginize yakın tonları tercih etmeniz gerekir. Bu sayede uygulama sonrasında daha doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz. Etkileyici bir görünüme sahip olmak için makyaj uygulamak isteyenler özellikle kullanacakları ürünlerde doğru renk ve ton seçimi yapmalıdır.

Allık Kullanımı

Özellikle yanaklarınızın doğal ve sağlıklı görünmesini sağlayabilmek için likit ya da krem şeklinde hazırlanmış olan aldıkları tercih edebilirsiniz. Uygulama sırasında ton seçimi doğru şekilde yapılmalıdır. Doğal görünmesi için cilt renginize uygun şekilde seçim yapmanız gerekir.

Maskara Kullanımı

Gün içerisinde doğal görünmek isteyenler özellikle doğal görünümlü makyaj uygulayabilirler. Kirpiklerinize hacim vermek için maskara kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu