Güzellik

Cildin Daha Nemli Gözükmesi İçin Yapılması Gerekenler

Cildin Daha Nemli Gözükmesi İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir? Nemli ve parlak bir cilde herkes sahip olmak ister. Yıllar geçtikçe insan cildi elastikiyetini kaybederek daha mat ve kırışık bir hal alır.

Cildin Daha Nemli Gözükmesi İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?  İnsan cildi nemini kaybettiği takdirde, olduğu yaştan daha olgun bir görünüme kavuşursunuz. Peki cildimiz daha parlak nasıl gözükür, neler yapabiliriz? İşte Cildinizi Daha Nemli Bir Görünüme Kavuşturacak Tavsiyeler;

Bol Su İçin

Cildinize yapabileceğiniz en büyük iyilik günde en az 2,5-3 litre su içmek. Su içmek cildinizi daha nemli daha parlak bir hale getirecektir. Bol su içmek, sivilce, siyah nokta gibi sorunlarınıza da çare olacaktır. Bol su içmek cildi daha nemli göstereceği için, daha genç bir görünüme sahip olacaksınız.

Nemlendirici Kullanın

Cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanmak, cildinizi daha parlak ve daha nemli bir görünüme kavuşturacaktır. Cildinizde oluşabilecek kabuklanma, pullanma gibi problemler için de en önemlisi nemlendirici kullanmanızdır. Nemlendirici cilt bakımınızın en önemli basamağı olmalıdır.

Nemlendirici Maskeler Yapın

Haftada bir veya iki kere yapacağınız nem maskeleri ile daha nemli bir cilde kavuşabilirsiniz. Özellikle aloe veralı içerikler cildinizi daha da nemlendirecektir. Duş sonraları, gözenekleriniz açıkken yapacağınız bir nem maskesi cildinizi hafta boyunca daha parlak, nemli ve dolgun gösterecektir.

Güneş Koruyucu Kullanın

Cildinize yapabileceğiniz en büyük iyilik, cilt tipinize uygun bir güneş koruyucu kullanmaktır. Güneş koruyucu kullanmak, bir çok cilt sorununa çare olacağı gibi cildinizin daha nemli ve aydınlık olmasını sağlayacaktır.

Sağlıklı Beslenin

Sağlıklı beslenmek yaşınız kaç olursa olsun dikkat etmeniz gereken bir durumdur. Fast Food tarzı beslenmek cildi yağlandırıp, sivilcelenmeye sebep olacaktır. Bu da sağlıklı bir cilt görünümünü ortadan kaldıracaktır. Bu sebeple mevsiminde bol bol sebze ve meyve tüketmeye özen gösterin.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu