Güzellik

Kırışıklık Oluşturan Hatalar ve Kırışıklıkların Çözümü 

 

Kırışıklık Oluşturan Hatalar ve Kırışıklıkların Çözümü 

Günümüzde herkesin sorunu bu kırışıklıklar, özellikle yaş ilerledikçe artmaya başlayan bu melanetler insanı aynaya bakmaktan soğutuyor. Lakin bu derdin de devası var illa. Her şey den önce bir çok yaptığınız hata var bunlara değinerek başlamak istiyorum yazıma. Bu yazının sonuna geldiğimizde sizde hak vereceksiniz. Neyse uzatmadan başlayalım.

Hata 1 : Kaş Hareketleri

Hani bazı insanlar vardır gülerken, soru sorarken hatta gözünü kırparken bile alnını oynatır. Uzak durun şu kaşlardan bi Ahmet Kural olmaya çalışmayın, bu kadar mimiksi olmak sizi daha komik kılmıyor, sadece vücudunuza zarar veriyor.

Hata 2: Doğru Gülümseme

Dudağımızı kullanmıyoruz gülerken ne yazık ki, komple 32 diş gülen bir milletiz, bunu bir kenara atın yanak kaslarınızı gerip yavaş yavaş çökertmeyin onları.

Hata 3: Beslenme

Beslenmenin tabi ki bununla alakası var gidin bakın bi Alman teyzelere sürekli o yağlı domuzları yiyerek o hale geldiler. Yağdan, şekerden uzak durun. Sebzeleri tercih edin. Özellikle Cennet Hurması isimli meyve kesinlikle dolabınızdan eksik olmasın. Ha bide salatalık ; hem yerken hem de bir maske yaparken.

Şimdi en önemli üç hataya değinmiş olduk artık kırışıklıklara karşı bitkisel tariflerimize geçebiliriz.

1- Isırganotu Çayı

Isırganotu çayı ile her gün yüzünüzü yıkarsanız yaklaşık bir hafta içinde faydasını görmeye başlayacaksınız. Zaten ısırgan otuna dokunduğumuzda bir çoğumuz huylarınız. Yüzünüz iyice gerginleşecek ve kırışıklıklar yok olacak.

2- Bal Maskesi

Birçok pahalı kremden bile daha iyidir bal maskesi. Önce tarifini vermek istiyorum; 2 tatlı kaşığı bal, iki yumurta akı, yarım fincan süt, yarım fincan limon suyu, bir çorba kaşığı badem yağını karıştıracaksınız ve cildinizde kırışıklık olan bölgelere bir bir uygulayacaksınız. Her gün yüzünüzde yaklaşık yarım saat kalması gerekiyor bu maskenin. Zaten bu faydalarından ötürü eğer araştırırsanız eczanelerde bulduğunuz o yapay maskelerin çoğunun içinde vardır bal. Bal insan cildine iyi geldiği gibi cilddeki sorunlar içinde doğal bir antibiyotiktir, kuruduğunda cildi gerer. Ve çok iyi bir nemlendirici olarakta bilinen bal cildi aynı zamanda temizlerde. Balın özündeki elementler yani Mg ( Magnezyum) ve Si ( Silisyum) insan cildi için ciddi derecede gerekli olan ve önem taşıyan başlıca minerallerdir. Tabi ki size bundan bahsederken gidip marketten aldığınız yapay şekerli ballardan alın demiyorum yada şu televizyondaki ucuz ballardan alın da demiyorum. Balın doğal olması kesinlikle gerekli cildinizde doğru sonucu alabilmeniz için. O ballarda ne antioksidan var ne Mg ne Si. Sadece eritilmiş karamelize şeker.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu