Güzellik

Güzelliğiniz ve Cilt Sağlığınız için Bunları Hergün Yapın

 

Güzelliğiniz ve Cilt Sağlığınız için Bunları Hergün Yapın

Hangi kadın, güzel ve bakımlı görünmeyi, çekici  olmayı ve ilgiyle karşılanmayı istemez ki! Güzellik tek başına bir silah değildir elbette ancak bir kadın için bakımlı, hoş bir görünüm her zaman önemlidir.

Artık güzel olmanın yalnızca düzgün yüz hatlarına sahi olmak anlamına gelmediğini biliyoruz. Güzel olmak, cilt ve saçlarınızın sağlıklı olması, dişlerinizin tertemiz görünmesi, ideal vücut hatlarınıza yakın fiziğinize yakışanı giymeniz, enerjik olabilmeniz ve içten gülümseyebilmenizle mümkün.  Dolayısıyla cilt ve saç sağlığınızdan dişlerinizin bakımına kadar her şey güzel ve çekici görünmenizde rol oynuyor.
Güzelliğiniz için rutin bir şekilde hergün neler yapmalısınız?
Temiz bir cilt şart
Güzel olmak için önce  cildinizi derinlemesine temizleyerek işe başlamalısınız. Cilt temizliğinizi doğru bakım ürünleri ile her gün yapmalısınız. Pırılpırıl, doğal ve sağlıklı bir cilt için cilt tipinize uygun temizleme ürünleri ile cildinizi yıkamalı ardından tonik uygulayarak kalan kiri ve ölü deriyi temizlemelisiniz.
Temizlik ürünleri yerine evde basitçe hazırlayacağınız cildi derinlemesine temizleyen maske tarifi ile güne nefes alan bir ciltle de başlayabilirsiniz. Cildi derinlemesine  temizleyen maske hazırlamak için yarım muzu iyice ezip bir kahve telvesi ile karıştırın ve bu karışıma bir çorba kaşığı gül suyu ekleyin. Hazırladığınız cildi derinlemesine temizleyen maske, cilde yüzük parmaklarıyla hafif masaj yoluyla uygulanmalı ciltte 15 dakika bekletildikten sonra ılık suyla temizlenmelidir.
Bol su için
Su sağlıktır! Cilt güzelliğiniz için gün içinde susadıkça ve yeterli oranda su içmeye özen gösterin. Susuzluğunuzu geçiştirmeyin ve susuzluğunuzu asitli içecekler ya da meyve suları ile değil suyla giderin.
Düzenli uyuyun
Uykusuz geçirdiğiniz gecenin ardından yıpranmış bir ciltle, şişmiş bir yüzle uyandığınız olmuştur. Uykusuzluk cilt sağlığınızın bozulmasında en önemli faktörler arasındadır. Özellikle de kronik uykusuzluk, cildi erken yaşlandırır ve bunun yanında beden sağlığını tehdit eder. Düzenli olarak uyumaya özen gösterin ve uykusuzluk günlere yayılıp kronikleştiğinde mutlaka bir uzman desteğine başvurun.

Sağlıklı beslenin
Cilt güzelliğiniz beslenme düzeninizle yakından ilgilidir. Güzel olmak için gün içinde antioksidan kaynağı olan meyve ve sebzeleri tüketmeyi ihmal etmeyin. Cildinizin erkenden yıpranarak, yaşlanmasını ve sağlığının bozulmasını istemiyorsanız beslenmenize dikkat edin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu