Sağlık

Kendi Kanınızla Gençleşmeniz Mümkün!

Gelişen tıp sayesinde özellikle olduğunuzdan daha genç görünüme sahip olmak için uygulanabilecek yöntemler geliştirmektedir.

İlerleyen yaşlarda özellikle daha genç bir görünüme sahip olmak hemen hemen herkesin hayalidir. Yaşımızın ilerlemesi halinde ortaya çıkacak olan belirtilerden kurtulmak ve daha genç bir görünüme sahip olmak sanıldığı gibi imkansız değildir. Özellikle bu alanda yapılan araştırmalar ile geliştirilen uygulamalar sayesinde kendi kanınızda gençleşmeniz mümkün ve bu uygulamayla kendinizi iyi hissedeceğiniz bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Uygulama için kişilerden alınacak olan az miktardaki kan yapılacak olan özel işlemler sonucunda bileşenlerine ayrıştırılmaktadır. Bu uygulamanın ardından elde edilecek olan platelet yönünden zengin olan plazma aynı kişiye enjekte edilerek cilt gençleştirme yöntemi olarak kullanılmaktadır. Uzmanlar tarafından geliştirilen uygulama sayesinde özellikle ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabilecek cilt problemlerinden kurtulmanız sağlanmaktadır.

PRP Uygulaması Nedir?

Son dönemlerde sıklıkla söz edilmekte olan PRP uygulaması nedir ve ne şekilde uygulanır? Özellikle merak edilen konular arasında yer almaktadır. Kişinin daha genç bir görünüme sahip olabilmesi için gerçekleştirilecek olan uygulama olarak bilinmektedir. Uygulama yapılabilmesi için ilk aşamada kişinin kendisinden kan alınması gerekmektedir. Daha sonrasında alınmış olan kan santrifüj cihazı içerisine yerleştirilerek ayrıştırılması sağlanmaktadır.

Platelet yönünden zengin olan plazma ayrıştırma işleminin ardından elde edilmektedir. Ayrıştırma işleminin ardından elde edilmiş olan kan kişiye enjekte edilerek ciltteki bozuklukların giderilmesi sağlanmaktadır. Uygulamanın yapılabilmesi için tamamen profesyonel şekilde işlem yapılması gerekmektedir.

Uzmanlar tarafından geliştirilmiş olan bu yöntem özellikle günümüzde ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabilecek cilt problemlerinden kurtulmak isteyenlerin tercihi olmaktadır. Özellikle kişinin kendi kana ile yapılacak olan uygulama sonucunda herhangi bir alerjik durum söz konusu olmamaktadır. Bu sayede herhangi bir problem yaşanmadan cilt yenileme işleminin yapılması sağlanabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu