Yaşam

Instagram Gönderi Planlama Nasıl Yapılır?

Instagram Gönderi Planlama Nasıl Yapılır? Bu yazımızda çoğu kişinin merak ettiği konulardan birisi olan Instagram gönderi planlama nasıl yapılır? Sorusunu ele alacağız. İşte merak edilen detaylar yazımızda..

Instagram gönderi planlama nasıl yapılır? Son zamanlarda özellikle Instagram’ı sık kullanan ya da İnstagram’da işletme hesabı kullanan paylaşım yapan kullanıcılar tarafından merak edilen sorulardan birisidir. Burada özellikle paylaşımlarını denk bir şekilde tam olarak belli bir zaman ve tarih aralığında yapmak isteyen çoğu kullanıcı İnstagram gönderi planlama ayarlarını merak etmektedir. Burada ele alacağımız İnstagram gönderi planlama yapmak için aşağıdaki ayarları yapmak gerekir. Siz de yazımızın devamını okuyarak kolay ve hızlı bir şekilde gönderi planlama ayarlarını da yapabilirsiniz.

Instagram Paylaşım Takvimi Oluşturmak

Birçok kişinin merak ettiği sorulardan birisi olan Instagram gönderi planlama nasıl yapılır sorusuna bakacak olursak burada özellikle bir diğer İnstagram kuruluş olan Facebook İçerik Stüdyosu üzerinden bu işlemi yapacağız. Burada özellikle İnstagram ve Facebook ile hesap eşgüdümü birlikte kullanıcılar açısından Facebook ve Instagram olarak hazırladıkları içerikleri isteklerine bağlı olarak belli olan takvimlerde yayınlama yapabilmektedirler. Burada Instagram paylaşım takvimi oluşturmak açısından aşağıdaki yolları izlemek gerekir;

  • İlk olarak var olan Facebook hesabınız ve aynı zamanda Instagram hesabınızı birbirine bağlayın. Bunun işlem için öncelikle Instagram hesabınız da yer alan Ayarlar > Hesap > Bağlı Hesaplar > Facebook ‘a ulaşmanız gerekmektedir.
  • https://www.facebook.com/formedia/solutions/creator-studio bağlantı linki üzerinden Facebook İçerik Stüdyosu’na giriş yaptıktan sonra içerik hesabınızı aktif edin.
  • Facebook İçerik Stüdyosu üzerinde yer alan “Gönderi Oluştur” sekmesine geldikten sonra, daha önce hazırlamış olduğunuz gönderileri buraya alın. Bu sekme içinde karşınıza çıkan “Paylaş” seçeceğinin yanında bulunan “Zamanla” işaretine tıkladıktan sonra gönderi yapmak için belirlediğiniz zaman ve takvim ile paylaşım hazırlayabilirsiniz.

Bu sekme ile aynı zamanda daha sonradan paylaşacağınız içerikleri de ele alarak burada bir gönderi havuzu oluşturabilirsiniz. Özellikle belli zamanlarda hazırlanan görsel içeriklere bakacak olursak sürekli İnstagram’a gir çık yapmak yerine böyle bir yıl hem İnstagram hesabınız adına hem de takipçileriniz için daha uygun bir yöntem olacaktır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu