Güzellik

Göbek Yağlarından Kurtulma Yöntemleri

 Göbek yağlarından kurtulmak en zor kilo verme işlemine gönderme yapar. Bunun nedeni göbek bölgesindeki yağların en zor giden yağlar olmasıdır. Özellikle yağlanmaya müsait bir bel çevresi varsa bu durumda daha fazla metabolizma hızlandırıcı yiyecek ve içeceklere yönelmek gerekir.

Bölgesel Hareketler Etkili mi?

Göbek bölgesindeki yağları gidermek için bölgesel hareketler yapmak yerine vücudun her yerini çalıştıran ve göbek hareketleri de fazla olan bir spora başlanmalıdır. Yani tek bir bölgeye odaklanmak sağlıklı değildir. Vücudun her yerini hızlandırmak ve orantılı şekilde kilo kayını sağlamak gerekir.

Beslenme Nasıl Olmalı?

Beslenme ve hareket miktarı birbiriyle bağlantılı olan duruma işaret eder. Eğer ciddi oranda yağ yakmak ve sıkılaşarak kas miktarını artırmak istiyorsanız protein ağırlıklı beslenmeniz gerekir.  Ancak yağsız ve sağlıklı protein alımı önemlidir. Et yiyorsanız beyaz ete yüklenebilirsiniz. Kırmızı eti de arada bir tüketebilirsiniz. Et yemiyorsanız da baklagiller ve süt ürünlerinden bu ihtiyacınızı giderebilirsiniz.  Göbekte yağlanma nedeni olan şeker, katı yağ, doymamış yağdan kaçınmak gerekmektedir. Özellikle şeker fazlası, enerji olarak harcanmadığı zaman hızlı şekilde yağa dönüşmekte ve ilk olarak göbek ve basende birikmektedir.  Yani göbek bölgesinde kilo kaybı için spor ve beslenme birlikte olmalıdır.

Karın Bölgesi İçin Bölgesel Hareketler

Göbek eritmek için bölgesel hareketler konusuna gelince, şınav pozisyonunda beklemek, bunu beş kere 60 saniye boyunca tekrar etmek en etkili yöntemlerden biridir. Ayrıca dağ tırmanışı hareketi de son derece etkili bir kardiyo hareketidir.  Bu harekette ellerinizi yere koyduktan sonra dizlerinizi sırayla hızlı hızlı göğsünüze çekersiniz.  Bunu da bir dakika boyunca yaptıktan sonra 5-10 kere yorgunluk durumunuza göre, önceden hangi hareketleri yaptığınıza göre ayarlayabilirsiniz. Yani yağları yakmak için kardiyo hareketlerine odaklanmak gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu