Güzellik

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Dumanlı göz makyajı, bir kadını en çekici gösteren makyaj teknikleri arasındadır. Kadına buğulu bakışlarla hem oldukça dişi hem de gizemli bir imaj veren dumanlı makyaj, gecelerden sokak modasına dek her ortamda da rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Dumanlı göz makyajı, genellikle griden siyaha giden tonlarla uygulanmaktadır. Ancak çeşitli renklerin açık ve koyu tonları ile de dumanlı makyaj uygulaması yapılabiliyor. En etkili uygulamayı ise açık gri, beyaz ve siyah göz farı ile yapılan klasik bir dumanlı makyaj veriyor.
İdeal ve etkili bir dumanlı göz makyajı nasıl yapılır?
Dumanlı göz makyajında gözleri ortaya  çıkartırken kadına gizemli bir hava katmak önemlidir. Bu sebeple dumanlı makyaj tekniği, zor olmamakla beraber özen istemektedir.
Dumanlı göz makyajı için hazırlık yapın
Dumanlı göz makyajı öncesi cildinizi derinlemesine temizleyerek, toniğinizi  uygulayın. Göz kapaklarınıza makyaj sabitleyicisi ya da fondöten uygulayarak dumanlı makyaj için zemini hazırlayın.
Gözlerinizi Kontörleyin
Dumanlı makyajda gözün ana hatalarını belirleyen bir kontörle işe başlamak işinizi kolaylaştıracaktır. Bunun için göz kaleminizle gözünüzü ince bir çerçeve içine alın. Daha sonra bu çerçevenin göz kapaklarınızın altında kalan sınırını iyice belirginleştirin, göz altında çizdiğiniz çizgiyi ise bir kulak çubuğu yardımıyla belli belirsiz dağıtın.

Göz Farını Özenle Uygulayın
Göz kaleminizle makyajın kontörünü belirledikten sonra açık gri göz farınızı göz kapağınızın üzerine uygulayın. Daha sonra göz kapağınızın dış kısmına siyah far ile bir dokunuş yaparak, gri far ile siyah farı göz kapağınızın ortalarında birbiri ile özdeşleştirin. Göz kapağının dışında siyah farı vurgulayın. Alt ve üst göz kapaklarınızın dışarıda buluştuğu çizgiyi koyu renk farınız ile iyice belirginleştirin. En son olarak göz kapaklarınızın iç kısmına ise beyaz göz farını hafifçe uygulayın.
Rimel  Uygulayın
Göz farinızı uyguladıktan sonra rimelinizi iki kat sürerek gözlerinizi belirginleştirin. Eğer dumanlı göz makyajını gece kullanacaksanız simli siyah farı abiye şıklığında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Gizemli bir hava katan göz makyajınızı, belirgin olmayan, mat ancak cilt tipinize uygun sıcak bir renk ruj ile tamamlamayı unutmayın. Ayrıca dumanlı göz makyajında dikkatler sadece göz makyajına çekilmeli, allık ya da rujda çarpıcı bir renk veya ton kullanılmamalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu