Yaşam

Doğu Karadeniz’de Gezilecek Yerler

Eylül ayında muhteşem bir tura çıkarak tüm yılın yorgunluğunu üzerinizden atmak istiyorsanız size en güzel tavsiyemiz Doğu Karadeniz turları olacaktır.
Temiz havasını ciğerlerinize doldurmanızı, masmavi serin sularını izlemenizi öneriyor ve yemyeşil doğasında kaybolmayı isteyeceğinizi düşünüyoruz.
Üstelik gezmek ve yemek için oldukça zengin seçenekler sizi bekliyor.

Uzungöl’ün büyüsüne kapılmaya hazır mısınız?
Trabzon denildiği zaman akıllara ilk gelen yerlerden birisidir Uzungöl. Tüm gezilerde mutlaka uğranılan bir yer olan bu doğa harikası yeri gördükten sonra büyüsüne kapılabilir ve her fırsatta buraya kaçamak yapmak konusunda kendi kendinize söz verebilirsiniz.
Çünkü hem buradaki zengin Trabzon, Karadeniz mutfağı ve deniz ürünleri sayesinde aç kalmaz, hem de muhteşem bir harika eşliğinde ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

 

Uzungöl

Sümela Manastırı’nın yüksekliğinden korkuyor musunuz?
Sert bir kaya yamacına kurulmuş olan Sümela Manastırı, aynı zamanda Meryem Ana Manastırı olarak da bilinmektedir. Mağara olarak inşa edilmesine rağmen, sonrasında kilise olmuş, son hali ise manastıra dönüştürülmüştür.
Duvarlarındaki motiflerle ve yüksekliğinin cazibesiyle her yıl Trabzon’un turistik merkezleri arasında olmasıyla gelişmesine katkı sağlayan bu mekan, eskiden birçok medeniyetten insana dini ve bilim alanında derslerin verildiği bir yerdir.
Geçmiş tarihiyle ilginizi çekeceğini düşündüğümüz bu yeri mutlaka ziyaret edin.

Sümela Manastırı

Her mevsim süprizlere açık olan Ayder Yaylası’nı ziyaret etmeye ne dersiniz?
İster yaz mevsiminde gidin, isterseniz de kış. Ayder Yaylası her mevsimde sizi kar süpriziyle karşılayabilir. Yayla havasını iliklerinize kadar hissedeceğiniz ve muhteşem görünümüne hayran kalacağınız nadide doğal güzelliklerimiz arasında bulunmaktadır.

Ayder Yaylası
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu