Güzellik

Cilde En İyi Gelen Çiçekleri Tanıyın

Cilt bakımında her zaman en doğal cilt bakım ürünlerine yer vermek size en faydalı olacak seçenek olacaktır. Eğer hangi çiçek cilde faydalı diye merak ediyorsanız; bugün size cilt bakımında etkilerini gözlemleyebileceğiniz 5 çiçekten bahsedeceğiz.

  1. Papatya

Cildinizi her anlamda besleyen ve arındıran bir çiçek olan papatya özellikle cildindekş yaralardan ve lekelerden rahatsızlık duyan kadınların kesinlikle kullanması gereken bir çiçektir. Kokusu ve görünümü ile de kadınların çok sevdiği bir çiçek olan papatya aynı zamanda uyku problemi nedeni ile cildinde sorun yaşayan kadınların uyku problemini ortadan kaldırarak onlara yardımcı olmaktadır.

  1. Gül

Aşkın ve tutkunun çiçeği olan gülün cilde olan faydalarını duymayan yoktur. Cildi besleyen ve cildinizi canlandırmanıza, nemlendirmenize ve cildinizdeki yağ oranını dengeleyen özelliği ile gül kesinlikle kullanmanız gereken bir çiçektir. Aktarlarda ve bazı kozmetiklerde satılan %100 doğal gül suları ile geceleri yüzünüzü nemlendirebilirsiniz.

  1. Hibisküs

Hibisküs, cilde iyi gelen bitkiler arasında olup cildinizin yenilenmesi için kullanabileceğiniz bir çiçektir. Cildinizin yenilenmesine yardımcı olarak yaşlanma belirtilerini geciktiren özelliği ile hibisküs aynı zamanda cildinizin ölü derilerden kurtulmasına yardımcı olur.

  1. Yasemin

Cilt gözeneklerinin küçülmesini sağlayan özelliği ile yasemin cildinize faydalı olan bir çiçektir. Yine hibisküs gibi cildinizin yenilenmesine yardımcı olarak yaşlanma belirtilerin önüne geçmenizi sağlar.

  1. Lavanta

Lavanta, cilde iyi gelen çiçekler arasında yer almaktadır. Kokusu ile sizi canlandıran lavanta aynı zamanda özellikle stres seviyenizin azalmasına ve cildinizin ferahlamasına yardımcı olur. İş yerinde stres ile mücadele etmeniz gereken durumlarda lavanta yağı ya da esansı ile bileklerinizi ovabilirsiniz. Yine aynı şekilde cildinizi ferahlatmak istediğinizde cildinize lavanta yağı sürebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu