Yaşam

Bulaşan Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Kadınların kabusu haline gelebilen bulaşan oje lekesi nasıl çıkar diye asetonla lekeyi yayanlardansanız size geçmiş olsun diyoruz.

Bulaşan oje lekesi nasıl çıkarılır merak ediyorsanız cevabınızı elinizdeki aseton şivesiyle aramayın. Çünkü taze bir oje lekesi asetonla daha da yayılacaktır. Genelde sirkeyle çıkarılmanın denendiği oje lekesi için aseton içermeyen leke çıkarıcıları kullanılabilir. Mesela oje yere döküldüyse ya da masa gibi düz bir zemine döküldüyse buralardan oje çıkarıcılarla çıkarmanız mümkün olmaktadır. Ancak halıya ya da kıyafete döküldüğünde ojenin çıkarılması daha zor bir hal alır.

Halıya Dökülen Oje Nasıl Çıkarılır?

Oje tazeyken hemen asetonla çıkarabilirsiniz. Ancak kuruduğunda aseton içermeyen bir leke çıkarıcı kullanarak ojenizi çıkarmayı deneyebilirsiniz. Onun dışında deterjan tipi leke çıkarıcılar da tercih edebilirsiniz. Bunların ne şekilde kullanıldığını öğrenmek için uygulama önerilerine göre kullanarak oje lekesini çıkarma işlemini yapabilirsiniz.

Elbiseye Dökülen Oje Nasıl Çıkar?

Elbiselere de ojelerin sık sık döküldüğü bilinir. Bu ürünlerin çıkarılması için öncelikle kuruması beklenerek sertleşmesi beklenir. Sertleşme sonrası yavaş yavaş leke çıkarıcılar kullanılırken lekelerin çıkarılması sağlanır. Elbiseye dökülen ojeleri çıkarma konusunda başarıya ulaşmak için doğru çıkarma teknikleri kullanılır ve yıkama sağlanırsa lekeden eser kalmadığı görülecektir. Birbirinden şık ojelerinizi sürmek size zarar vermeye başlamışsa mutlaka elbiselerinizden kuruduğunda çıkarmayı denemenizi tavsiye ediyoruz.

Asetonla Oje Çıkarma

Asetonla oje çıkarma konusunda başarıya ulaşılması mümkün olsa da doğru bir kullanım söz konusu olduğunda ojelerin çıkarılması daha kolay bir hal almaktadır. Bu şekilde kullanılan asetonların aseton içermeyen çeşitleri de vardır. Bu çeşitlerin kullanılması ve doğru biçimde uygulanması için asetonla oje çıkarmayı çok lazım olmadıkça yapabilirsiniz. Düzenli kullanılan ojelerle tırnak bakımı olumsuz etkilenebileceğinden ayda ikiden fazla kullanılmaması gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu