Güzellik

Vücut Peelingi Nasıl Seçilir, Nelere Dikkat Edilmeli?

Vücut Peelingi Nasıl Seçilir, Nelere Dikkat Edilmeli? Vücut peelingleri, her biri farklı bileşenler içeren çeşitli tiplerde olabilir. Sizin için doğru olanı bulmak, kendinize şu soruları sormalısınız;

  • Cilt tipiniz nedir—hassas, yağlı, kuru?
  • Ovalama işlemlerini yumuşak mı sert mi yapıyorsunuz?
  • Akneye meyilli ciltlere yardımcı olacak bir ovma mı arıyorsunuz?

Vücut Peelingi Nasıl Seçilir, Nelere Dikkat Edilmeli? Daha hassas cilde veya akneye meyilli cilde sahip kişiler, daha yumuşak bileşenler sunan bir ovma işlemi yapmalıdır. Bu aynı zamanda batık tüylerden kurtulmak isteyenler için de geçerlidir. Yağlı cilde sahip kişiler, daha güçlü cilt bakım bileşenleri sunan bir vücut peelinginden daha fazlasını alabilirler. Ne aradığınızdan bağımsız olarak, düşündüğünüz herhangi bir ovma için her zaman ambalaj malzemelerini dikkatlice okuyun. Cilt tipiniz için doğru vücut bakımını kullandığınızdan emin olmak için her bileşenin ne yaptığına bakın.

Vücut Ovma Nasıl Kullanılır

Basit adımlarla cildinizi mat, kuru ciltten pürüzsüz, bebek yumuşaklığında, parlak bir cilde taşıyabilirsiniz. Vücudunuz her gün yaklaşık 40.000 ölü deri hücresi atar ve onları yenileriyle değiştirir. Ve bu ölü deri hücrelerinin çoğu sonunda vücudunuzdan doğal olarak dökmektedir.

Aşırı ölü hücre birikimi olduğunda, cildiniz şöyle görünebilir:

  • Donuk
  • Cansız
  • Kuru
  • Pürüzlü

Peeling yapmak cildin doğal soyulma sürecine yardımcı olmanın ve bu ölü hücreleri cildinizin yüzeyinden temizlemenin en kesin yoludur. Gözle görülür bir sonuç görmek söz konusu olduğunda, pul pul dökülmeyi görebilirsiniz. Ölü deri hücrelerini yüzeyden uzaklaştırarak daha genç görünen, taze bir cilt ortaya çıkarırsınız. Ayrıca vücut ve cilt bakım bileşenlerinin emilmesini ve görünür bir sonuç vermesini zorlaştıran sertleşmiş ölü cilt hücreleri tabakasını da çıkarırsınız. Bu şekilde yapılacak her türlü cilt bakımı ile birlikte sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Kuru, hassas, akneye meyilli, güneş yanığına meyilli ve ince olan ciltler, hafif bir kimyasal veya yumuşak mekanik peelingler ile daha fazla faydalanabilir. Yağlı veya olgun ciltler, daha güçlü kimyasal peeling ve mekanik peeling için daha uygun olabilir. Bu durumlara dikkat etmeniz için doktorunuza da başvurmanız iyi olacaktır.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu