Güzellik

Vazelin İle Kirpik Uzatmak Mümkün Müdür?

Vazelin İle Kirpik Uzatmak Mümkün Müdür? Kişisel bakım tercihlerinizden biri olan vazelin kirpiklerinizi besler ve onlara bakım yapar. Vazelinin kirpikleri uzatmada etkin bir rol oynadığını biliyor muydunuz?

Vazelin İle Kirpik Uzatmak Mümkün Müdür? Vazelin ile kirpik uzatma yöntemlerinden bir olduğunu biliyorsunuzdur. Ancak bilmeyenler için bir hatırlatmada bulunmak isteriz. Vazelinin birçok kullanım alanları vardır. Bunları saymakla bitmez. Ancak biz vazelinin faydaların biri olan kirpik uzatma, kirpik bakımı veya kirpik dolgunlaştırmada etkili bir yardımcı olan vazelini anlatacağız.

Kirpik uzatma ya da kirpiklerinize bakım yapmak için vazelinden yararlanabilirsiniz. Vazelin aslında doğada petrol atıklarından kendiliğinden oluşan bir maddedir. Diğer adı ile petrol jelatinidir. Yoğun bir kıvamı olan vazelinin cilt için faydası vardır. Günlük cilt bakımlarınız için kullandığınız vazelini tıbbi konularda da kullanılmaktadır. İçinde bulunan mineraller bakımından bilinen alerjik bir yan etkisi bulunmamaktadır. Özellikle eczanelerde satılan vazelinin içinde hiçbir katkı maddesi yoktur ve hem hassas hem de kırılgan ciltlerde kullanıma uygundur.

Vazelin ile gür, sağlıklı ve uzun kirpiklere sahip olabilirsiniz. Düzenli ve belirlenen miktarda kullanılan vazelinin kirpikler üzerindeki etkisi çok fazladır. Onarım, bakım, nem, dolgunluk sağlar ve güçlü bir görünüm kazandırır.

Vazelin ile Kirpik Uzatma

Vazelini günlük bakımlarınızda el, tırnak ve cilt bakımlarınızda kullanmaktasınız. Ancak vazelinin kirpiklere olan etkisi de oldukça fazladır. Vazelinin kirpiklere etkisi;

  • Vazelin doğal içeriği sayesinde kirpiklerin uzamasında yardımcı olur.
  • Vazelin kullanımı ile kirpikler kalın ve güçlü olur.
  • Kirpiklerin çevresinde oluşan kırışıkları kullanımı süresince yok eder.
  • Kirpiklerde nem eksiği varsa onları nemlendirir, onarır ve besler.
  • Kurumuş olan kirpiklerin dökülmesini önler.

Vazelinin bilinen hiçbir yan etkisi veya zararı yoktur. Bu nedenle rahatlıkla kullanabileceğiniz bu doğal ürün sayesinde kirpiklerinizin beslenmesinde yardımcı olabilirsiniz. Ancak kullanım sırasındaki miktarını çok iyi ayarlamalısınız. Fazla kullanım her zaman ve her üründe zararlıdır.

Hassas olan göz bölgesi çevresine uygulayacağınız vazelinin doğal içerikli olması gerekir. İçinde herhangi bir katkı maddesi olmamalıdır. Göz ile temasından kaçınılmalıdır. Ve fazla miktarda kullanmamaya özen göstermelisiniz. Her gün düzenli olarak az miktarda kullanılan vazelinin etkisini kirpiklerinizde bir hafta içinde etkisini görebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu