Moda

Saks Rengi Elbise Hangi Renklerle Nasıl Kombinlenir?

Saks Rengi Elbise Hangi Renklerle Nasıl Kombinlenir? Özellikle açık cilt rengine sahi kadınların en çok tercih ettiği renkler arasında yer alan saks mavisi dört mevsim boyunca kullanılan renklerden biridir.

Saks Rengi Elbise Hangi Renklerle Nasıl Kombinlenir? Saks rengi elbise ya da diğer parçalar ile kombin yaparken uyumlu renkleri bir araya getirmek gerekir Buna göre saks ile uyum sağlayan renkler arasında beyaz ilk sırada yer alır. Mavinin en güçlü tonu olarak bilinen bu renk beyaz ile bir araya geldiğinde daha da dikkat çekici bir hal alacaktır. Örneğin tesettür giyim için elbise kombini yaparken beyaz renk eşarp ile uyum sağlanabilir. Buna alternatif olarak çanta ve ayakkabı gibi aksesuarlarda da beyaz kullanılabilir. Böylece beyazın sde görüntüsü ile saks hayranlık uyandıran bir görünüm oluşturacaktır.

Saks Mavisi Hangi Renklerle Kombinlenir?

Saks mavisi elbise ile kombin yaparken dikkat çeken ilk parçalar takılar olacaktır. Buna göre elbisenin rengi ve tarzı göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır. Özellikle yeşil, beyaz, gümüş ve siyah renkte detaylara sahip takılar kullanmak daha hoş görünecektir. Ayakkabı seçimlerinde ise genellikle lame ve gümüş rengi tonlarında ayakkabılar daha fazla tercih edilir. Benzer renkler çanta seçimlerinde de kullanılabilir. Burada önemli olan nokta tasarım olarak tüm parçaların birbiriyle uyum sağlamasıdır. Örneğin elbise çok gösterişli, taşlı ve pullu bir tarza sahipse takı, çanta ve ayakkabı seçimlerinde daha düz modeller kullanılmalıdır. Özellikle kolye seçimlerinde daha seçici davranmak hoş bir görünüm yakalamayı sağlayacaktır.

Saks Mavisi Elbise Kombini İçin Öneriler

Özel günlerin vazgeçilmezleri arasında yer alan uzun elbiseler saks mavisi olduğunda daha da göz alıcı bir görünüm kazanır. Saks mavisi uzun elbise kombini yaparken elbise ön planda olacağından ayakkabı seçimlerinde biraz daha rahat davranılabilir. Gümüş rengine alternatif olarak cilt rengine yakın ten rengi ayakkabılar da tercih edilebilir. Bu renklerdeki ayakkabılar genellikle her renk elbise ile uyum sağlamasıyla bilinir. Bu nedenle herkesin gardırobunda bulunması gereken ayakkabılar arasında ten rengine de yer verilmelidir. Böylece saks rengi kombinleri her zaman daha hoş görünecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu