Güzellik

Saçları Besleyen ve Hızlı Uzatan Öneriler

Saçları Besleyen ve Hızlı Uzatan Öneriler Nelerdir? Günümüzde kullanılan birçok zararlı kimyasal nedeniyle saçlarda yavaş uzama ve saç diplerinde yer yer seyrelmeler görülür.

Saçları Besleyen ve Hızlı Uzatan Öneriler Nelerdir? Saçların hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzaması, saçların yararlı maddelerle beslenmesi sonucu meydana gelir. Peki, bu yararlı maddeler nelerdir? İşte, saçları derinlemesine besleyip hızlı bir şekilde uzamasını sağlayan yararlı maddeleri içeren öneriler…

1-Biyotin ile Hızlı Saç Uzatma

Biyotin, saçın en çok ihtiyaç duyduğu yararlı maddelerden biridir. Vücutta biyotin eksikliği nedeniyle saç dökülmeleri yaşanabilir. Fakat bu eksikliği kolay bir şekilde gidermek mümkün.

Malzemeler

  • 3 tablet biyotin
  • Bir miktar Hindistan cevizi yağı

Hazırlanışı

Tabletler bir havun içerisinde ezilir. Daha sonra saç derisine yetecek miktarda Hindistan cevizi yağı ile iyice karıştırılır. Bu karışım temiz saç derisi üzerine masaj yaparak uygulanır. 6 saat bekledikten sonra saç durulanır. Bu kür, gece uyumadan önce uygulanırsa daha etkili olur.

2-Yeşil Çay Kürü

Yeşil çay, içeriğindeki antioksidanlar sayesinde saçların daha hızlı uzamasına yardımcı olur. Ayrıca içeriğindeki kafein ile saç büyümesini destekler.

Malzemeler

  • 1 adet sallama yeşil çay
  • Kupa bardakta kaynamış su

Hazırlanışı

Yeşil çay, kaynar su dolu kupa bardakta demlenir. Daha sonra soğumaya alınır. Yeşil çay soğuduktan sonra saçın her yerine dökülür ve 1 saat beklemeye alınır. Daha sonra durulanır. Her duş sonunda saça uygulanarak ardından durulama suyu ilave edilebilir.

3-Kına-Ceviz Kabuğu Suyu Kürü

Bu kür, saçlara hem doğal bir parlaklık verir hem de saçların daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Fakat dikkat edilmesi gereken husus; kınanın boyar madde içerdiğidir. Saçlarının kızıla dönüşmesini istemeyenler bu kürü uygulamamalıdır.

Malzemeler

  • Saç uzunluğuna yetecek miktarda yeşil kına
  • Kınanın alabileceği kadar kaynatılmış ceviz kabuğu suyu

Hazırlanışı

Tüm malzemeler kremsi bir kıvam elde edilinceye kadar güzelce karıştırılır. Daha sonra saçlar tutam tutam ayrılır. Eldivenler takılır ve saçlara kökten uca doğru kına uygulaması yapılır. Tüm saç başın tepe kısmında toplanır ve streç film ile kapatılır. 6 saat bekledikten sonra saçlar şampuanlanarak yıkanır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu