Moda

Mezuniyet Elbise Modelleri

Mezuniyet balosuna çok kısa bir süre kaldı. Ancak siz halen nasıl bir elbise seçmeniz gerektiğine karar vermediyseniz yardıma ihtiyacınız var demektir. En güzel ve en yeni mezuniyet elbise modelleri arasından seçim yapmak aslında gerçekten zor! Bir de mezuniyet balosunun en güzel kızı olmak istiyorsanız durum biraz daha güçleşiyor. Ancak endişelenmeyin, size muhteşem fikirler vereceğiz!

Mezuniyet Elbise Modelleri
Mezuniyet Elbise Modelleri

Vücudunuza Uygun Elbise, En Güzel Elbisedir

Öncelikle belirtmek isteriz ki, en güzel elbiseyi fotoğraflarına bakarak asla seçemezsiniz. Unutmayın; vücudunuza en uygun elbise, sizin için en güzel elbisedir. Bu yüzden mezuniyet elbise modelleri arasından tercih yaparken kendi vücut şeklinize ne kadar uygun olduğunu da düşünmeniz gerekiyor.

Mezuniyet Elbise Modelleri
Mezuniyet Elbise Modelleri

Eğer bel çevresinde ve göbek bölgesinde fazla kilolarınız varsa bu durumda kemerli olan elbise modellerinden uzak durun. Çünkü kemer kısa sürede kıvrılacak ve nahoş bir görünüm sergilemenize neden olacaktır. Eğer basenleriniz büyükse kloş etekli mezuniyet elbisesi seçmeyin. Bu durum olduğundan daha kilolu görünmenize sebebiyet verebilir. Asla şişman görünmek istemezsiniz, biliyoruz.

Balık kesim elbiselerin modası hiç geçmez. Sizi daha zarif ve daha estetik göstereceğinden endişe etmeyin. Ancak allı pullu bir elbise modeline de yönelmeyin. Boyunuzu daha uzun göstermesi için elbisenin üzerindeki süsleme ya da işlemelerin enine değil boyuna bir hat çiziyor olmasına dikkat edin. Topuklu ayakkabı olmazsa olmazlardandır. Sakın abiye bir elbisenin altına düz taban bir ayakkabı seçmeyin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Geçen sene mezuniyet gecesi yapmıştık. Çok heyecanlıydım. Ne giyeceğimi daha doğrusu nasıl giyineceğimi tam olarak bilmiyordum. Çok kararsızdım. Sürekli internetteki sayfalarda vs elbiselere bakıyor ama hiç kendi vücuduma göre bakmıyordum. daha doğrusu farkında değildim. İnternetten gördüğüm elbiseyi aldım ve giydiğimde fiziğimi olduğundan daha kısa ve daha şişman gösteriyordu. yani şunu demek istiyorum. Önce fiziğinize uyacak elbiseleri seçin zaten daha sonrası kolaylıkla geliyor. :))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu