Güzellik

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kadınların tüylerinden kurtulmak için son dönemlerde tercih ettiği yöntemlerin başında lazer epilasyon yöntemi gelir.

Lazer Epilasyon İle Tüylerden Kurtulma

Kadınların güzel görünmesinde tüylerden kurtulma büyük önem taşır. Pek çok kadın için tüysüz olmak son derece önemlidir. Ayrıca erkekler için de günümüzde tüylerden kurtulma büyük önem taşımaya başlamıştır. Bunun için de teknoloji geliştikçe, tüylerden kurtulmayı sağlayan pek çok yöntem de ortaya çıkar. Ortaya çıkan yöntemlerden biri de lazer epilasyon yöntemidir.

Lazer epilasyon yöntemi, insanların hayatına giren yeni bir yöntemdir. Ancak sağladığı üstün başarıdan dolayı da kısa sürede tüm insanların yöneldiği bir yöntem olmayı başarmıştır. Tüylerinden kalıcı bir şekilde kurtulmak isteyenler günümüzde ilk olarak lazer epilasyona başvurur. Biz de sizin için lazer epilasyon hakkında bilinmesi gerekenler konusunda ayrıntılı bilgileri hazırladık.

  • Lazer epilasyon özel uzmanlık gerektiren bir konudur. Tıbbi bir uygulama olduğu için de uzmanın iyi bir şekilde araştırılarak tercih edilmesi gerekir.
  • Lazer epilasyon uygulamasının başarıya ulaşması için en ideal durum kinin açık tenli olması ve kılların koyu renkli olmasıdır. Bu şekildeki kıl ve ten renklerinde tüylerden kurtulma daha kısa süreli olur.
  • Kişilerde çok fazla batık oluşumu ya da kıl dönmesi sorunları oluşuyorsa en iyi yöntem lazer epilasyon yöntemidir.
  • Lazer epilasyonundan önce ve sonra soğutma işlemini cilde uygulamak gereklidir. Bu sayede lazerin ortaya çıkarabileceği olumsuz etkilerden de kurtulma sağlanır.
  • Sarı tüyler için lazer epilasyon uygulanmaz. Çünkü açık renkli tüylere bu yöntemi uygulamak tüylerde bir artış olmasına neden olur.
  • Yüz bölgesi için en uygun tedavi şekli iğneli epilasyondur. İğneli lazer epilasyon uygulaması ile yüz bölgesindeki kıllardan etkili bir şekilde kurtulma sağlanır.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu