Güzellik

Islak Görünümlü Makyaj Modası Geçmiyor

Son dönemlerde insanların vazgeçemediği ıslak görünümlü makyaj modası için işinizi kolaylaştıran ipuçları size sunulur.

Islak Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır?

Kırmızı halıda son dönemlere damga vuran ıslak görünümlü makyaj modası geçmiyor. Kırmızı halı o yılın makyaj modasını belirlemeden son derece önemlidir. Ünlülerin yaptığı makyajlar sokak makyaj trendini de belirler. Bu yıl ünlülerin makyajları tekrar mercek haline alındığında ıslak görünümlü makyaja devam edildiği gözlenmiştir. Peki, hala modası geçmeyen bu ıslak görünümlü makyaj nasıl yapılır?

  • Islak görünümlü makyajın ilk şartı uygun cilt aydınlatması kullanmaktır. Cilde aydınlık veren bir serum yardımı ile doğru bir şekilde gerçekleştirilen ıslak görünümlü makyajın ilk adımı sağlanır.
  • Islak görünümlü bir makyaj yaparken ağır fondötenler kullanmaktan kaçınmak gereklidir. Bunun yerine hafif renklendiriciler kullanmak daha doğru ıslak makyaj görünümü oluşturur.
  • Islak görünümlü makyajlarda elmacık kemiği son derece önemlidir. Elmacık kemiğini ortaya çıkaracak bir allık kadınların feminen görüşünü oluşturma noktasında son derece etkilidir. Çünkü kadınlar için önemli olan feminen görüntü için belirgin yüz hatları gerekir. Elmacık kemiği ortaya çıkarmak da bunu sağlar.
  • Göz pınarları, kaş çevresi ve elmacık kemiği etrafı için likit aydınlatıcılar kullanılmalıdır. Bu sayede etkili bir görüntü oluşturulur. Aydınlatıcılar kadınların yüzünün altın oran doğrultusunda oluşmasına da yardımcı olur. Bu nedenle de ıslak görünümlü makyaj yapmak isteyen kadınların olmazsa olmaz ürünü aydınlatıcılardır.
  • Ruj seçimi de ıslak görünümlü makyaj için son derece önemlidir. Dudağın kendi rengine yakın renkler bu aşamada tercih edilerek doğal makyaj görüntüsü de sağlanmış olur.
  • Kadınların severek kullandığı ıslak görünümlü makyaj oluşturma konusunda en önemli püf noktası krem ürünleri kullanmaktır. Bu sayede istediğiniz ıslak görünüm sağlanır.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu