Dekorasyon

Feng Shui ile İç Tasarım

Feng Shui ile iç tasarım yaparken bu öğretideki yönlendirmelere uyarak evdeki odaların birbirine göre konumlarını belirlemek ve enerji akışını sağlamak mümkün. Feng Shui’de evin girişinden mutfağa, oturma odasına ve yatak odasına kadar uzanan bu kompozisyonun kendine özgü kuralları var, bu kuralları uygulayarak kendimiz ve ailemiz için ferah bir mekân yaratabiliriz.

Odaların Konumları Nasıl Olmalı?

Feng Shui’ye göre odaların konumları girişten başlayarak düzenlenmeli, girişte mistik ve huzurlu bir hava yaratmak için rüzgâr çanları kullanabilirsiniz. Evin girişi, aynı zamanda kişinin iş hayatını temsil eder. Giriş kapısının karşısında başka bir kapı olmamalı ve ayna bulunmamalı. Enerji akışı dikey gerçekleşeceği için girişin karşısında merdiven de bulunmamasına özen gösterilmelidir.

Çalışma odasını tasarlarken masanız kapıya bakmamalı ve pencereler arkanıza kalmamalı. Çalışma masasının arkasında pencere varsa bile pencereyi perde veya panjur ile kapatmak gerekiyor. Aynı zamanda çalışmanıza enerji katmak için odada küçük kırmızı ve turuncu aksesuarlar kullanılabilir.

Oturma odası da diğer odalar gibi ferah döşenmeli ve seçilen eşyalar keskin köşeli olmamalıdır. Odadaki dolaplar kapalı olmalı ve baktığımız yönde canlı resimler bulundurulmalıdır. Evin merkez noktası konumunda olan mutfaklar ise mavi, yeşil tonlarında düzenlenmeli, kırmızı tonlarından kaçınılmalıdır. Mutfakta kullanılan eşyalar özenle seçilmeli, mutfağınız yemek yemek için ve orada vakit geçirmek için özendirici mekânlar olmalı.

Yatak odasında yatak başı pencereye dayalı olmamalı ve yatağın karşısında ayna bulundurulmamalıdır. Elektronik aletler mümkün olduğunca odadan uzaklaştırılmalı ve bitki, akvaryum gibi nesneler yatak odasına konulmamalıdır. Feng Shui ile iç tasarım önerilerini uyguladığınızda iç rahatlatıcı ve geniş mekanlar yaratıp aile ve dostlarınız için iyi vakit geçirebileceğiniz ortamlar yaratabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu