Dekorasyon

Feng Shui Dekorasyonda Nasıl Kullanılmalı?

Feng Shui Dekorasyonda Nasıl Kullanılmalı? Feng Shui, hoş ortamlar yaratmanıza yardımcı olacak, evinizi arzularınızı karşılayacak şekilde uyarlamayı ve pozitif enerjilerin hüküm sürmesine izin vermeyi öğretecek!

Feng Shui Dekorasyonda Nasıl Kullanılmalı? Bu eski Çin bilimi ve sanatının bize öğreteceği çok şey var. Böylece kendimizle, başkalarıyla ve içinde yaşadığımız alanla uyum içinde olabiliriz.

Feng Shui’nin Dekorasyonda Kullanımı

Feng Shui’nin doğru bir şekilde uygulanması için aşağıdaki detaylara dikkat edilmesi önemli:

Ayakkabıları Çıkarın

Eve girerken ayakkabılarınızı çıkarmak, hijyenik olmanın yanı sıra, Feng Shui’ye göre günün sorunlarından ve gerginliklerinden kurtulmanın harika bir yoludur. Giriş holünde veya kapının yanında bir ayakkabı rafı bu sorunu zaten çözüyor.

Yatağın Konumuna Dikkat Edin

Yatak, odanızın yıldızıdır ve tüm bakımı hak eder! Sırtınızı pencerelere veya kapılara döndürmekten kaçının, her zaman düz duvarları tercih edin. Başlığın duvara yaslanması, uyuyanlara bir güvenlik duygusu getirmesinin yanı sıra kapı ve pencerelerin de görülmesini sağlar. Ayrıca Feng Shui’ye göre bilinçaltında endişeye neden olduğu için yatağın üzerine raflar, kirişler veya diğer asılı nesneleri yerleştirmekten kaçının.

Çift Dekorasyon

Çift kişilik yatak odalarında çiftler halinde dekorasyon kullanmak veya yatağın iki tarafını dengelemek idealdir. İki komodin, iki tablo, çift sayılı yastıklar, bir çift vazo veya diğer dekoratif objeler zaten bu dengeyi sağlıyor.

Yuvarlak Mobilyalar

Dairesel şekiller, enerji akışının daha serbest olmasını sağlar. Bu sayede tüm ortamdan geçebilir. Çok sayıda insanı alan bir odada bulunan yuvarlak sehpa gibi nesneler, odanın enerjik esenliği için çokça iş birliği yapar.

Banyo Her Zaman Kapalı

Banyo bir enerji deşarj alanıdır, çünkü orada vücudumuzu arındırır ve biyolojik konularda artık bize hizmet etmeyen şeylerden kurtuluruz. Bu nedenle klozet kapağının kapalı, giderlerin kullanılmadığı takdirde kapalı ve kapıların kapalı tutulması önemlidir. Bu şekilde pozitif enerjilerin kaybolmasını ve negatif enerjilerin gitmesini engellersiniz.

Aydınlatma Çok Önemli

Doğal ışıkla olmasa da, yapay ışık yardımıyla odaların iyi bir şekilde aydınlatılmasına daima özen gösterin. Örneğin banyo gibi ortamların, enerji boşalmasının etkisini azaltmak için açık renklere ve iyi bir aydınlatmaya sahip olması gerekir. Doğal ışığın büyük bir enerji gücü vardır, bu yüzden mümkün olduğunda güneşin ortamlara girmesine izin verin.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu