Güzellik

Evde Yapılan Güzellik Maskeleri – Sivilce Önleyici Maske

Sivilce Önleyici Maske

Özellikle gençlerin sıklıkla yaşadığı ve en önemli sıkıntılarından biri olan sivilce problemi, evde yapılan güzellik maskeleri sayesinde önlenebilmektedir. Sivilce önleyici maske, uygulamaya başladığınız ilk haftadan sonra etkisini göstermeye başlayacak ve sivilcelerin azalıp yok olduğunu göreceksiniz.
Piyasa da satılan, kimyasal madde ile hazırlanmış ürünlerin yerine, evde doğal malzemeler ile hazırlayacağınız bu maske, hem çok ekonomik hem de çok sağlıklı olacaktır.
Sivilce Önleyici Maske Malzemeleri
1 adet yumurtanın akı
2 diş sarımsak
1 aspirin
1 tatlı kaşığı jojoba yağı
1 tatlı kaşığı bal

Maskenin Hazırlanışı ve Uygulama Şekli

Maskenin Hazırlanışı ve Uygulama Şekli
Öncelikle sarımsaklarımızı ezerek, bütün malzememizi porselen veya cam bir kaba alalım. Malzemeleri birbiri ile iyice karıştırdıktan sonra, temizlenmiş cildimize gözaltı bölgesine sürmeden uygulayalım. Cildimizi yarı su, yarı sirke karışımı ile temizlemek daha etkili bir sonuç almamızı sağlayacaktır.
Maskeyi yüzümüzde 20-25 dakika beklettikten sonra soğuk su ile yıkayarak iyice temizleyelim. Sivilce önleyici maske uygulamasına başladığımız ilk ay, haftada iki kere. Daha sonra haftada bir kere uygulamamız yeterli olacaktır.
Evde yapılan güzellik maskeleri arasında, sivilce önleyici bu maske sayesinde, sivilcelerinizden kurtulacağınız gibi, aynı zamanda sağlıklı ve güzel bir cilde de sahip olacaksınız.
Özellikle belirtilmesi gereken bir diğer konu ise, yüzünüzü asla sıcak su ile yıkamamanızdır.  Sıcak su ile yıkanan cildin, yağ dengesi bozulacağı için, yapacağımız maskenin etkisini azaltacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu