Dekorasyon

Ev Dekorasyonunda Avize Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Ev Dekorasyonunda Avize Seçimi Nasıl Olmalıdır? Avizeler ev dekorasyonunda en önemli aksesuarlardır. Bir evin olmazsa olmazı avizelerdir. Peki avize seçerken nelere dikkat edilmeli?

Ev Dekorasyonunda Avize Seçimi Nasıl Olmalıdır? Avize seçimi yaparken mobilyalarınızın duvarların rengine uygun olmasına ve yeteri miktarda ortamı aydınlatmasına dikkat etmelisiniz. Gösterişli avizeler, sade avizeler ve daha birçok modelde insanın gözünü yormayan ve enerjiden de tasarruf sağlayan modeller önceliğiniz olmalıdır.

Avize Seçimleri Nasıl Olmalıdır?

Beğenmiş olduğunuz her model her avize odanıza veya evinize uygun olmayabilir. Avize seçimi yaparken enerji tasarrufu, yeterli ışık miktarı ve tasarımı öncelikli dikkat etmeniz gereken konulardır. Örneğin otuma odanız büyük ise iki adet avize yeterli olacaktır. Bir adet yemek masanızın üzerine diğerini ise salonun ortasında kullanmanız yeterli ışık miktarı sağlayacaktır. Aynı zamanda seçeceğiniz avize modelleri de mobilyalarınıza uyumlu olmalı. Yatak odası ve çocuk odası gibi özel alanlara bir adet, mutfağa bir adet hol ve girişlere ise oldukça sade ve tek avizeler kullanmalısınız.

Avizelerinizi tercih ederken mobilyalarınıza uygun olması oldukça önemlidir. Mobilyalarınız sade ise avizelerinizde şık ve gösterişli modeller tercih edebilirsiniz. Cam ve taşlı modeller tercih edebilirsiniz. Ancak bu modelleri spor mobilyalar üzerine değil daha klasik modeller üzerine tercih etmeniz daha uygun olacaktır.

Örneğin yemek masanızın üzerine daha sarkık modeller tercih edebilirsiniz. Avizenizi sarkıtmak için çeşitli apliklerden de faydalanabilirsiniz. Özellikle bu, alanın aydınlık olması açısından oldukça faydalı olacaktır.

Mutfağınızın büyüklüğüne göre iki adet avize de tercih edebilirsiniz. Mutfak her daim aydınlık olmalıdır. Bu yüzden doğru modelleri tercih ederek hem enerjiden tasarruf hem de şık alanlar yaratabilirsiniz.

Bir diğer konu ise avizelerin temizliğidir. Avizelerin temizliği kadınlar için oldukça önemlidir. Çok gösterişli ve taşlı modellerin temizliği oldukça zordur. Daha sade modellerin temizliği kolay olmakla birlikte daha kolay çıkarılıp takılabilir. Temizliğin kolayca yapılabilmesi için daha sade modelleri tercih edebilirsiniz.

Özellikle yeni evlenecek olan kişilerin avize tercihlerini en sona bırakmalarını tavsiye ediyoruz. Ev tercihi, mobilya tercihi ve oda tercihleri yapıldıktan sonra avize tercihi yapılmalıdır. Bu sayede evinize uygun avize tercihleri yaparak, şık ortamlar yaratabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu