Güzellik

Cildiniz İçin Doğal Kolojen Paça Maskesi

Paça Maskesi

                     


Kuzu paçası kullanarak yapabileceğiniz bu maske ile cildinizin kolejen ihtiyacını karşılayacaksınız, ince kırışıklardan kurtulacaksınız, cildinizdeki yüzeysel lekeler ve derin lekeler azalacak ve en güzeli de parlak ve canlı bir cilde sahip olacaksınız.

  Paça maskesinin malzemeleri:

Üç ve ya dört tane kuzu paçası

Bıldırcın yumurtası bir tane

Biraz ağır kokacaktır, kokusunu hafifletmek için esans kokulu doğal yağlardan birkaç damla ( lavanta, melisa) yağı koyabilirsiniz.

   Maskenin yapılışı:

Öncelikle düdüklü tencereye çok az su koyun içine yıkadığınız kuzu paçalarını atın kapağını kapatıp iyice pişirin. Piştikten sonra tencereden çıkartıp suyunu ayırın ve soğutun, soğudukça jelleşecek, jel kıvamına gelen kısımları ayrı bir kaseye ayırın. Cildimizin ihtiyacını karşılayacak olan doğal kolej eni  elde ettik. Şimdi içine bıldırcın yumurtası, kullanmak istediğiniz doğal esanslı olan yağdan birkaç damla ve eğer isterseniz bir, iki damla da limon damlatarak maskemizi hazır hale getireceğiz., tüm malzemelerin iyice karışmış olduğundan emin olun. Hazırladığımız maskeyi sadece haftada bir ve akşamları uygulayın. Maske yüzünüzde kuruyana ve yüzünüz gerilene kadar bekletin. Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık su ile yumuşak bir şekilde temizleyin ve ardından mutlaka nemlendirici bir krem uygulayın. İlk seansınızda cildinizdeki rahatlamayı hissedeceksiniz. Maske özellikle güneş lekeleri için oldukça etkili, ilk yapışta dahi kaybolan lekeleriniz olduğunu fark edeceksiniz.


    Not: Maskeyi kesinlikle göz ve çevresine değdirmeyin. Kuzu paçası bulmakta zorlanıyorsanız büyük marketlere bakabilirsiniz. Dondurulmuş gıdaların içinde hazır paketlenmiş şekilde satılmakta.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu