Moda

Çanta Seçiminde Önemli 5 Kriter

Kadınların günlük yaşamını tamamlayan ve yanlarından ayırt etmedikleri aksesuarların başında çanta gelmektedir. Çanta kadınların günlük kullandıkları telefon, cüzdan ve diğer aksesuarları koymak için kullanılmaktadır. Bayanların çanta tercihini belirleyen etkenler vardır. Bu etkenler çanta ebatları, bölmeleri, materyali, rengi ve fiyatı olmuştur. Çanta ebatlarını belirleyen etkenlerin başında ilk dikkate alınması gereken unsun çantanın kullanışlı olup olmadığıdır.

Çanta Seçiminde Önemli 5 Kriter
Çanta Seçiminde Önemli 5 Kriter

Bayanlarda çanta kullanımı küçük yaştan itibaren başlamaktadır. Bayanların yaşı ilerledikçe ihtiyaçları da arttığı için çanta ebatları da büyümektedir. Günlük kullanımı dışında özel gün ve gecelerde abiye çanta tercih edilmektedir. Çanta tercihin önemli kullanan etkenlerden birisi de çantanın bölmeleridir.

Çanta Seçiminde Önemli 5 Kriter
Çanta Seçiminde Önemli 5 Kriter

Çanta Tercihini Belirleyen Etkenler Nelerdir

Piyasa koşullarında satılan birçoğu iki veya daha fazla bölmeden olmuştur. Tek bölmeli çantalar birçok kadının ihtiyacına cevap vermemektedir. Özellikle cep telefonu kullanan kadınlar cep telefonlarını çantalara koyduklarında çalan cep telefonlarına çanta içerisinden oluşmak için büyük efor sarf etmektedirler. Bu efor sarf edilme nedeni çanta içerisinin karışık olmasıdır. Bölmeli çantalarda çantanın bölünmüş kısımda yer alması çalan cep telefonunu kısa süre de bulunmasına imkân sağlar.

Çanta tercihinde tüketicilerin dikkat ettikleri unsurlardan birisi çanta kullanımında yer alan materyaller olmuştur. Çanta tercihindeki materyal çantanın yapımında kullanılan malzemeler olmuştur. Kaliteli ve kullanım ömrü uzun olan çantalar genelde bayanların tercihleri arasında olmuştur. Bu materyaller içerisinde deri malzemenin kullanıldığı çanta ilk tercih arasındadır.  Çanta seçimini belirleyen diğer etkenler ise çantanın rengi ve fiyat olmuştur. Giyim kuşama uygun renk ve fiyatta ki çantalar bayanlar çanta tercihini belirlemiştir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çantalar kadınların en önemli eşyalarından birisi. Bu yüzden çanta seçimlerinde en küçük ayrıntısına kadar dikkat ederiz. Kimilerimiz için marka da önemli tabi. Burada ki gibi çanta seçiminde kriterlere dikkat edersek bizim için de pek bir sorun olmaz. :))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu